Němci můžou uprchlické kvóty opustit, překvapil ministr od Merkelové

Autor: ČTK, Mii - 
25. 1. 2018
11:30

Diskuse o rovnoměrném přerozdělování uprchlíků může být pro nějaký čas u konce. Německá vláda Angely Merkelové je podle ministra vnitra Thomase de Maizièra připravena hledat jiná řešení, jak dospět k reformě azylové politiky v EU, například nastavením nových společných pravidel azylového řízení a podmínek pro přijímání uprchlíků. Maizière to řekl na čtvrtečním společném neformálním jednání ministrů vnitra zemí Evropské unie v Sofii.

De Maizière nejednoznačně odpověděl na otázku, zda by Německo souhlasilo i s takovou reformou systému přijímání uprchlíků, která by nepředpokládala jejich přerozdělování na základě kvót, a to ani při velké uprchlické vlně. „O tom bychom pak rozhodovali na konci jednání,“ nechal ministr otázku otevřenou.

Kvůli sporu o případném novém nastavení kvót na přerozdělování uprchlíků v EU se plánovaná reforma unijní azylové politiky od roku 2016 nehýbe z místa. Ve sporu jde především o otázku, jak lze do budoucna v případě další uprchlické krize ulehčit obzvlášť zasaženým státům. Evropská komise a země jako Německo jsou v zásadě pro to, aby přinejmenším při velmi silném přílivu uprchlíků byl uplatňován princip přerozdělování, včetně povinného přijímání uprchlíků.

Jakékoli vynucené přijímání uprchlíků však odmítají Polsko, Maďarsko a Česko, připomněla agentura DPA. Podporu jim naposledy vyslovil nový rakouský kancléř Sebastian Kurz. Ten řekl, že se takovému přístupu brání nejen některé členské státy EU, ale také samotní uprchlíci nejsou ochotní jít do zemí, jako jsou Bulharsko, Rumunsko nebo Polsko.

Ministři vnitra ze zemí EU v Sofii jednají o otázkách migrace a azylové politiky, ale také ochrany hranic a bezpečnosti.

Video Evropský systém vstupu a výstupu: Štětina (za TOP 09) byl pro, razítka na hranicích podle něj nebyla spolehlivá. - Blesk / Zuzana Štíchová
720p 360p

Doporučujeme
flesch2z ( 26. ledna 2018 18:47 )

Kvóty je slovo a o nich nerozhoduje jen Německo. Ale EU k nám bude chtít narvat migranty jinak. Zvednou se soc. dávky a hnedle je tu máme.

jardavozembouch ( 25. ledna 2018 14:51 )

Pořád nechápu, proč ti mladí, evidentně silní, muži, nebojují DOMA za svou vlast, proč nezvelebují SVE domovy, aby se jejich děti, vnuci a další měli lépe? To svou rodnou zemi jen tak opustí a nechají ji napospas cizákům? Opustí své staré rodiče a prarodiče? A proč nechtějí do Bulharska a Rumunska - byli by mezi stejnými černými hlavinkami?

zdenek43 ( 25. ledna 2018 14:40 )

Lisabonská smlouva v praxi: co se změní pro Česko ++ Oslabení hlasu Česka Velké země získají více hlasů při rozhodování na půdě Evropské unie na úkor malých. Podle nového systému bude od roku 2014 pro schvalování některých evropských "zákonů" nutný souhlas alespoň 55 procent členských států, ve kterých zároveň žije alespoň 65 procent unijních obyvatel. Co to bude znamenat v praxi? Kritici smlouvě vyčítají, že čtyři nejlidnatější a největší země (Německo, Francie, Itálie a Británie) mohou společně zablokovat jakýkoli návrh. A ty samé čtyři země mají tolik obyvatel, že jim stačí sehnat jen jakýchkoli jedenáct malých a v některých oblastech si prosadí cokoli. +++ Zrušení práva veta Česko ztratí možnost samostatně blokovat některé návrhy. Právo veta se zruší celkem v 70 okruzích. Nejpodstatnější z nich jsou ekologie, energetika a otázky spojené s přistěhovalectvím. haloooooo - - Nejpodstatnější z nich jsou ekologie, energetika a otázky spojené s p ř i s t ě h o v a l e c t v í m . A KOMU MUZETE HLAVNE PODEKOVAT - - - no prece soudruhum a jejich pratelum . . . 5. 2009 - Proevropští politici přemýšlejí, jak přitlačit na prezidenta Václava Klause, aby podepsal lisabonskou smlouvu. Uvnitř ČSSD vzniká plán popohnat prezidenta před soud pro velezradu. Nebo mu "jen" odebrat pravomoci, protože není způsobilý svůj úřad vést. Senátorka Alena G a j d ů š k o v á (ČSSD). "Prezident je součástí moci výkonné a ta je podřízena moci zákonodárné. Jestliže prezident nekoná v souladu s ústavou a nerespektuje rozhodnutí moci zákonodárné, a ta je odvozena od vůle lidu, tak by bylo možné to kvalifikovat jako v e l e z r a d u," řekla....

zdenek43 ( 25. ledna 2018 14:34 )

 co to tu zase m e l e t e ,,,,,,, jde jen o administrativni tah soudruhu z Nemecka . . . protoze odchodem Anglie z EU se m e n i sila????? takze je zapotrebi ze dne na den NEMECKO POSILIT - - - a klidne i Muslimi - - - - a jeste si tu SILU nechat zaplatiz z penez Evropske unie - tedy 26 clenskych statu bude PLATIT TY migranty v Nemecku . . . . . az 1.200.000 migrantu ..... takze kdyz Nemcouri si privzali ze dne na dem 1,2 milionu migrantu a Anglie odejde z EU HNED MAVNUTIM PROUTKU se jim zvedne procento SILY???? na pocet obyvatel EU z 15,92 % naaaaaaa 18,48 % . . . . prvni ze zakladnich piliru EU - - - LISABONSKA SMLOUV 2009 - Oslabení hlasu Česka Velké země získají více hlasů při rozhodování na půdě Evropské unie na úkor malých. Podle nového systému bude od roku 2014 pro schvalování některých evropských "zákonů" nutný souhlas alespoň 55 procent členských států, ve kterých zároveň žije alespoň 65 procent unijních obyvatel. Co to bude znamenat v praxi? Kritici smlouvě vyčítají, že čtyři nejlidnatější a největší země (Německo, Francie, Itálie a Británie) mohou společně zablokovat jakýkoli návrh. A ty samé čtyři země mají tolik obyvatel, že jim stačí sehnat jen jakýchkoli jedenáct malých a v některých oblastech si prosadí cokoli. takze NAPAD s u p r ch l i k y???? uz vlastne vzniknul nez vlastne ZDRHALI uprchlici do Nemecka . . . . . +++ V roce 2012 předseda vlády David Cameron odmítl výzvy k referendum o členství Spojeného království v EU, ale navrhl možnost budoucího referenda, které by posuzovalo veřejnou podporu........... ++ V roce 2015 a v prvních 11 měsících roku 2016 požádalo v Německu o azyl 1,2 milionu lidí. Z řad přistěhovalců z nejvýznamnějších zemí původu, což je Sýrie, Irák, Afghánistán, Nigérie a Eritrea...... /// v období od prosince 2015 do listopadu 2016 podařilo sehnat práci jen 34 000 uchazečů, uvedl ředitel norimberského institutu pro výzkum pracovního trhu a zaměstnanosti (IA Joachim Möller... ///

agfor ( 25. ledna 2018 13:29 )

Vietnamce už k nám z Reichu vyhnali, teď se potřebují zbavit líných arabů.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa