Neúspěšní migranti u soudu masově žalují Německo. V téměř půlce případů vyhrají

Autor: ČTK, Mii - 
15. ledna 2018
22:08

Migranti, kteří se kvůli zamítnutí žádosti o azyl obrací v Německu na soudy, jsou čím dál častěji úspěšní. V prvních devíti měsících loňského roku rozhodly německé správní soudy ve prospěch 44 procent žadatelů, kterými se zabývaly obsahově, nikoli jen formálně. K takové situaci dojde, když žalující mezitím Německo opustí. Ve stejném období roku 2016 bylo se svou žalobou u soudu úspěšných zhruba 29 procent stěžovatelů z řad migrantů.

Migranti, kteří se proti zamítnutí své žádosti o azyl brání v Německu podáním žaloby k soudu, jsou v poslední době stále úspěšnější. V prvních devíti měsících loňského roku rozhodly německé správní soudy ve prospěch neúspěšných žadatelů o azyl téměř v polovině případů, informoval v pondělí list Süddeutsche Zeitung (SZ). Před časem německá média upozornila, že německé soudy jsou žalobami odmítnutých žadatelů doslova zavaleny.

Valné většině žalujících přiznal správní soud ochranu na základě ženevské úmluvy o ochraně obětí války, další migranty ochránilo vydání zákazu deportace či poskytnutí takzvané subsidiární, tedy časově omezené ochrany. Jen velmi malé množství z žadatelů o azyl, kteří se obrátili na soud, dostalo skutečně azyl v té formě, jak jej zaručuje německá ústava, tedy jako ochranu politicky pronásledovaných, kteří nepřišli do Německa z bezpečné třetí země.

Zdaleka nejúspěšnější jsou podle statistiky u německých správních soudů se svými žalobami Syřané a Afghánci. V případě obou skupin soudy daly v prvních devíti měsících roku 2017 za pravdu více než 60 procentům žalujících.

Soudy jsou zavalené tisíci žalobami

Podle listu SZ se ale Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF), který o udílení azylu v Německu rozhoduje, často proti rozhodnutí soudů odvolává a v druhé instanci bývá často úspěšný.

Žalobu k soudu podávají v současnosti prakticky všichni odmítnutí žadatelé o azyl. Už na konci loňského roku předseda spolkového správního soudu Robert Seegmüller uvedl, že soudy jsou jejich žalobami doslova zavaleny. Počet žalob na rozhodnutí v azylových řízeních se podle něj ve srovnání let 2016 a 2017 zvýšil z asi 70 000 na 320 000.

Do Německa za poslední tři roky přišlo celkem asi 1,4 milionu migrantů. V roce 2015 to bylo asi 890 000 osob, v roce 2016 zhruba 280 000 a loni podle předběžných odhadů méně než 200 000 lidí.

Video  Vdovec po Češce, kterou zabili teroristé v Berlíně: Tohle říká o migrantech, Merkelové a muslimech  - David Vaníček

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

homednes ( 25. ledna 2018 13:25 )

Plně souhlasím s Reqoslavou, lepší se to říct nedá. Jen při prvních volbách všude, v každém koutě zvítězil Zeman, pouze Pražáci, kteří se mají jak prasata v žitě, volili tuhle kreaturu - Drahoše.

tgbg ( 16. ledna 2018 11:43 )

Volte Zemana!On se s frau Merkel o ty netáhla podělí!

salto ( 16. ledna 2018 08:38 )

Svět to neviděl a pes to nežral. Ta chamraď si nakonec vysoudí na samotných Němcích ráj na zemi, kdy se budou moci jenom poflakovat a brát prachy. Fuj!

kostas ( 16. ledna 2018 08:29 )

NO VÁS VŠICHNI SE,OU

gabreta ( 15. ledna 2018 23:04 )

Přesně tohle člověka zarazí. Kde je odpovědnost vůči potomkům? Minulé volby byl pro mne Zeman manší zlo, dneska je pro mne alespoň částečná jistota!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud