Merkelová čeká od Slováků vyřešení vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky

Autor: ČTK, ivm - 
2. 5. 2018
17:40

Německá kancléřka Angela Merkelová (63) dala ve středu slovenskému premiérovi Peteru Pellegrinimu (42) jasně najevo očekávání spolkové republiky, že Slovensko udělá vše pro to, aby vyřešilo vraždu investigativního novináře Jána Kuciaka (†27). Řekla to na tiskové konferenci v Berlíně po společném jednání.

Šéfka německé vlády připomněla, v jaké situaci se Pellegrini ujal funkce. „Okolnosti převzetí úřadu nebyly jednoduché,“ poznamenala v narážce na to, že dvaačtyřicetiletý politik v březnu nahradil svého předchůdce Roberta Fica, který rezignoval po rozsáhlých protestech, jež vražda Kuciaka vyvolala.

„Dala jsem jasně najevo, že si přejeme a očekáváme – ale myslím, že to Slovensko také dělá – udělat vše pro to, aby se únorová vražda novináře Kuciaka a jeho snoubenky objasnila,“ zdůraznila Merkelová hned v začátku společné tiskové konference.

Vraha mladé dvojice zatím slovenská policie hledá neúspěšně. Hned na začátku vyšetřování vyslovila přesvědčení, že vražda souvisela s Kuciakovou prací novináře.

Video Na shromáždění Za slušné Slovensko přišly desetitisíce lidí. - tv Joj
360p

Doporučujeme
Antikapitalista ( 3. května 2018 13:41 )

To je od Merkelové ale neuvěřitelná drzost! To Merkelová by měla vysvětlit vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové! Neboť u jejich těl se našly nábojnice ráže 9 mm značky Luger Parabellum. A jak je obecně známo, střelivo značky Luber Parabellum bylo vyvinuto v Německu. Z toho vyplývá, že právě Merkelové vláda je za tuhle 2násobnou vraždu přinejmenším zodpovědná, tedy právě Merkelové vláda by měla slovenské vládě podat hodnověrné vysvětlení téhle 2násobné vraždy! Jinak bychom měli neprodleně vyhostit némecké velvyslance!

salto ( 3. května 2018 09:19 )

Taky jsem si myslel, že Slovensko je suverénní stát. nějak se nám ta EU vybarvuje

Antonin Blaha ( 2. května 2018 21:30 )

 Her Merkel ocekava?Z jake posice,Slovensko je dalsi spolkova zeme?Zacinaji mi totalne unikat souvislosti co si jeste dovoli!🤐

junkiexl ( 2. května 2018 18:28 )

Ale prdlacky,Franto. Vzdyt si ji zase zvolili, hlavne levicova chaska, ANTIFA a podobni neofasisti. muslimaci tou odulou obludou opovrhuji, je pro ne zrovna tak neverici odpad, jako kazdy jiny nemuslim. A k volbam je nedotahnete ani heverem, je to totiz “ haram”. Nemcouri kdakaji a kritizuji nekde u piva, ale jak dojde na lamani chleba, jdou jak ovce za Fuhrerem. Jen tu pravou ruku uz nezvedaji. Nakonec se jim povede Evropu prece jenom znicit.

agfor ( 2. května 2018 18:24 )

Merkelová čeká ? Spíš Evropa čeká až Milka dostane rozum a konečně vyžene všechny pozvané čmoudy tam, kam patří a ne, že bude zvát "čistě árijskou" rasu z Afriky.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa