Bílý dům opouští další poradce: Ten, co měl na starosti terorismus

Autor: ČTK, mah - 
10. dubna 2018
22:31

Amerického prezidenta Donalda Trumpa opouští další poradce. Po 15 měsících odchází Tom Bossert, který měl na starost otázky vnitřní bezpečnosti. Polem jeho působnosti byly mimo jiné otázky spojené s terorismem. O Bossertově odchodu informovala v úterý Trumpova mluvčí.

Bossert končí den po rošádě na pozici hlavního bezpečnostního poradce Bílého domu, kde zastánce konfrontačního přístupu v zahraniční politice John Bolton v pondělí oficiálně nahradil generála Herberta McMastera. Zatímco McMaster byl po odvolaném Michaelu Flynnovi již druhým mužem ve funkci a o jeho odchodu se kvůli některým neshodám s Trumpem již předem spekulovalo, Bossert zastával pozici od Trumpova vstupu do úřadu a na motivech jeho odchodu se média neshodují.

„Tom byl v čele snahy Bílého domu chránit naši zem před teroristickými hrozbami, posílit naši kybernetickou obranu a reagovat na nebývalou sérii přírodních katastrof,“ uvedla mluvčí Sarah Sandersová s tím, že Trump je Bossertovi vděčný za odvedenou práci.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Antonin Blaha ( 11. dubna 2018 07:33 )

 Asi mu chudakovi doslo ze nejvetsi teroristi jsou USA a nevi co s tim😂😂😂😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud