Trump u Američanů propadl. Víc než polovina ho má za rasistu

Autor: ČTK, vei - 
2. 3. 2018
06:42

Více než polovina Američanů včetně většiny černochů a Hispánců si myslí, že prezident Spojených států Donald Trump je rasista. Vyplývá to z průzkumu agentury AP a společnosti NORC. Více než polovina dotazovaných má za to, že Trumpova politika Hispáncům a muslimům zkomplikovala život, necelá polovina tento názor zastává i v případě černochů.

Pokud jde o muslimy, považuje Trumpův přístup za špatný 57 procent respondentů, v případě Hispánců je to 56 procent a černochů 47 procent. V rámci afroamerické populace zhoršení života pro černochy vidí tři čtvrtiny.

Za rasistu Trumpa označilo 57 procent účastníků průzkumu, přes 80 procent černochů a tři čtvrtiny Hispánců a takřka polovina bělochů. Podle politické příslušnosti prezidenta za rasistu považuje 85 demokratů, ale jen 21 republikánů.

Video Trump přiletěl s Melanií na Floridu, nenechala se vzít kolem ramen. - Reuters

Výsledky průzkumu podle AP ukazují na hluboké rozdělení společnosti v rasových otázkách během úřadování republikána Trumpa. Bílý dům prozatím anketu nekomentoval. Trump ale již dříve odmítl, že by měl k lidem předsudky kvůli barvě kůže či vyznání.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

1912 ( 2. března 2018 08:26 )

Však se chystají zastřelit TRUMPA tak jako 7 presidentů v minulosti v té jejich zločinecké demokracií kde je povoleno vše a jistě to bude opět nějaký nervově labilní tak jako jeden z mnoha američanů co trpí touto nemocí

jana999 ( 2. března 2018 07:10 )

tak to je jasný, stejně jako cikáni tvrdí, že jsme rasisti my, ale nikdo nehledá chybu u sebe

Zobrazit celou diskusi
Další videa