Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Pár si adoptoval prasátko z útulku: Po pár týdnech ho zabili a snědli!

Pár si adoptoval prasátko z útulku: Po pár týdnech ho zabili a snědli!  (Autor: Twitter)
Autor: ČTK - 
27. února 2018
06:46

Kanadské ochránce zvířat pobouřil osud prasete, které si v jednom z útulků vybral jistý muž se svou partnerkou. Zatímco vedení útulku přesvědčili, že se vietnamské prase bude u nich doma mít dobře, za pár týdnů zvíře zabili a snědli. Organizace spravující útulek se snažila docílit jejich potrestání, podle policie však žádné kanadské zákony neporušili.

"Když jsme se to dozvěděli, první reakcí byl šok. Zlomilo nám to srdce," řekl zaměstnanec organizace proti krutému zacházení se zvířaty z provincie Britská Kolumbie (SPCA) Leon Davis televizi CBC. "Ke všem zvířatům, která projdou naší péčí, si vytvoříme pouto."

Prase Molly bylo jedním z desítek zvířat svého druhu, která skončila v péči útulků spravovaných touto organizací kvůli tomu, že je původní majitelé týrali. Pár z města Duncan si Molly vyhlédl a adoptoval 19. ledna. Prasata jsou stále populárnějšími domácími mazlíčky a i Molly se měla stát jedním z nich. Minulý týden však organizace zjistila, že ji potkal smutný osud. Noví majitelé ji údajně nedokázali vycvičit, a tak ji snědli.

Podle listu The Huffington Post organizace kontaktovala policii, která konstatovala, že zákon by byl porušen pouze tehdy, kdyby zvíře zabili nehumánním způsobem. To se však nestalo a tak pár nebude nijak potrestán. Jména dvojice se ocitla na černé listině útulků a patrně již nebudou moci adoptovat žádné zvíře.

defakto ( 27. února 2018 11:46 )

...to jim snad ani nemohlo chutnat !

oliiiii3 ( 27. února 2018 11:23 )

Prasata jsou na jidlo, k žádnému chovu. Teprve čerstvé řízky, to je dobrota.

sores ( 27. února 2018 11:00 )

yarda ( 27. února 2018 10:52 )

http://www.tvspoty.cz/moneta-money-bank-prase-a-veterinar-bartoska/ V téhle reklamě říká kocour: "Já bych koupil grilovací koření." Ale co je ta reklama v televizi teď, tak ta kocouří větička už mi tam chybí. Asi se to nějakému krasoduchovi nelíbilo.

bieseger ( 27. února 2018 10:40 )

Pokud chtěli prase na jídlo, mají zajít někam kde se prasata prodávají. Pokud si ho adoptovali z útulku jako mazlíčka a pak ho zabili, jsou to hovada. Tečka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud