Sobota 28. listopad 2020
Svátek slaví René, zítra Zina
Oblačno 3°C

Firma nabízí k platu jako benefit 144 vajec. Dostanou ho jen „vzorňáci“

Autor: ČTK, kal - 
18. února 2018
08:20

Bezpečnostní firma Atlas Security ve Venezuele se snaží nalákat personál na nevšední motivační bonus. Kromě měsíčního platu dva miliony bolívarů, což při kurzu na černém trhu odpovídá asi deseti dolarům (více než 200 Kč), mohou zaměstnanci obdržet až 144 vajec. Odměnu získá ten, kdo bude chodit do práce včas, nezmešká směnu a bude slušně oblečen. Nevšední bonus společnost nabízí proto, že takto základní pravidla řada zaměstnanců nesplňovala, píše agentura Reuters.

Potravinová prémie je zajímavým stimulem v zemi, která se již více než čtyři roky potýká s hospodářskou recesí způsobenou selháním socialistického řízení ekonomiky a propadem globálních cen ropy.

Obyvatelé mají omezený přístup k potravinám a ceny zde prudce rostou. Měna se zhroutila natolik, že měsíční minimální mzda činí podle kurzu na černém trhu v přepočtu pouhý jeden dolar.

Kromě toho, že země prochází hyperinflací, tedy obrovským růstem spotřebitelských cen, který se stále zrychluje, což snižuje hodnotu domácí měny, se Venezuela počtem vražd řadí ke „světové špičce“. Častými oběťmi jsou právě členové bezpečnostních služeb.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud