Vlak se 139 cestujícími vletěl do nákladní lokomotivy. Na místě jsou mrtví

Autor: ČTK, všm - 
4. února 2018
13:04

Kolize osobního a nákladního vlaku v americkém státu Jižní Karolína si v neděli vyžádala nejméně dva mrtvé a 116 zraněných. Oznámil to jihokarolinský guvernér Henry McMaster, napsala agentura AP. Obě oběti železničního neštěstí pracovaly pro společnost Amtrak, které osobní vlak patří. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že osobní souprava jela po špatné koleji, proč se tak stalo, ale zatím není jasné.

Podle Amtraku se nehoda odehrála v 02:35 místního času (08:35 SEČ) ve městě Cayce. Po kolizi s nákladním vlakem společnosti CSX vykolejila lokomotiva a několik vagonů osobní soupravy, která jela z New Yorku do Miami. V soupravě bylo osm členů posádky a asi 140 pasažérů. Lokomotiva osobního vlaku se po vyjetí z kolejí převrátila na bok.

„CSX byl na trati, kde měl být,“ řekl McMaster. Nehoda se odehrála v úseku železničního překladiště, kde se hlavní trať větví. Vlak Amtraku podle guvernéra narazil do nákladní soupravy rychlostí 95 kilometrů v hodině. McMaster dodal, že vyšetřovatelé musí nyní zjistit, proč jel osobní vlak po špatné koleji.

Mnozí cestující v době neštěstí spali a probudil je až náraz. Pasažér Derek Pettaway v rozhovoru s televizí CBS prohlásil, že bylo ihned jasné, že vlak do něčeho narazil a vykolejil. Podobně se vyjádřil i další cestující Elliot Smith, který hluk srážky přirovnal k výbuchu plynové nádrže. „Bylo to velmi hlasité, okamžitě jste věděli, že je to špatné,“ řekl.

Harrison Cahill, který je mluvčím okresu Lexington, kde se nehoda stala, řekl, že zranění byla různá, někteří lidé utrpěli škrábance či tržné rány, jiní zlomeniny.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Jaac ( 4. února 2018 17:33 )

Do dneška jsem žil v tom, že vlaky jezdí. Díky Blesku a jeho moudrým přepisovačům článků jsem zjistil, že jsem se 40 let špatně vyjadřoval. Teď už tedy vím, že vlaky létají.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud