Turisty uvěznila voda v jeskyni. Po 6 dnech se dostali ven

Autor: base, ČTK - 
26. 1. 2018
17:06

Turisté, kteří se několik dní kvůli navýšení vodní hladiny nemohli dostat ze švýcarského jeskynního systému Hölloch, jsou opět volní. Sedm mužů a jejich jeskynní průvodce byli vyvedeni ven v noci na pátek, informovala ráno podle agentury DPA místní policie.

Ještě uprostřed tohoto týdne očekávala skupina vysvobození až o víkendu. Hladina vody ale nakonec opadla rychleji, než se čekalo. Muže vyvedli zpět na povrch zkušení jeskyňáři. Jsou prý v pořádku a po lékařské prohlídce mohli odejít domů.

Sedm turistů ve věku mezi 25 a 55 lety minulou sobotu vyrazilo s profesionálním průvodcem na původně dvoudenní expedici do jednoho z největších jeskynních systémů na světě. Náhle vstup do jeskyně uzavřela vzedmutá vodní hladina.

Turisté pod zemí nestrádali. Záchranáři jim dopravovali balíčky od příbuzných a v jeskyni údajně panovala dobrá nálada.

Profesionální speleologové se na místo 300 metrů pod povrchem země, na kterém turisté za konstantní teploty šesti stupňů Celsia nad nulou pobývali, dokázali dostat trasou, která by ale pro amatéry byla příliš náročná a nebezpečná.

VIDEO: Švýcarské lyžařské středisko Zermatt:

Video Lyžařské středisko Zermatt ve Švýcarsku - YouTube/Zermatt Tourism

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa