Mučení v ponorce: Vynálezce novinářku přivázal za hlavu a řezal, tvrdí obžaloba

Autor: ČTK, bru - 
23. 1. 2018
16:35

Dánský konstruktér Peter Madsen, který je obžalován z vraždy švédské novinářky Kim Wallové, podle státního zastupitelství svůj čin plánoval. Na ponorku, o které Wallová psala reportáž, si přinesl pilu, šroubováky a nože, které k ničemu jinému nepotřeboval. Švédku pak tímto náčiním před vraždou mučil, píše podle agentury DPA obžaloba v dnes zveřejněného spisu.

Do ponorky, kterou sám zkonstruoval, si Madsen podle obžaloby přinesl různé náčiní s cílem třicetiletou švédskou novinářku mučit a následně zavraždit. Wallovou údajně přivázal za ruce, nohy a hlavu, bil ji, řezal, bodal a až poté ji zavraždil. Už dříve státní zastupitelství uvedlo, že ji buď uškrtil, nebo jí podřízl hrdlo.

Sedmačtyřicetiletý konstruktér byl před týdnem obžalován z vraždy a hanobení ostatků. Údajně se sexuálně uspokojil na mrtvém těle novinářky, které následně rozřezal a vhodil do moře.

Vynálezce dlouhodobě tvrdí, že novinářka zemřela náhodou, když na ni spadl těžký poklop. Přiznal nicméně, že se jejího těla následně rozhodl zbavit, rozřezal je a hodil do moře. Ponorku pak nechal Madsen záměrně ztroskotat, sám se ale zachránil.

Části těla Wallové s bodnými ranami v podbřišku policie našla na různých místech v moři. Soudní proces s Madsenem začne 8. března a verdikt by mohl padnout 25. dubna. Státní zastupitelství požaduje doživotní trest.

Rodiče Kim Wallové dnes oznámili, že na památku zavražděné dcery založí stipendijní program pro mladé novinářky. „Chceme, aby se na Kim vzpomínalo jako na skvělou novinářku, kterou byla, a ne jako na oběť,“ uvedli v prohlášení Ingrid a Joachim Wallovi.

Doporučujeme
Monikay ( 24. ledna 2018 10:46 )

To je opravdu hrozný konec a moc je mi té novinářky líto. Zasloužil by si to samé, sadista.

tomik007 ( 24. ledna 2018 10:12 )

Kdo vi jak to ve skutecnosti bylo?

skaara ( 24. ledna 2018 09:08 )

Tak s tímhle jděte do hajzlu !!! Tady se jedná o jasně NAPLÁNOVANOU ÚCHLYNOU BRUTÁLNÍ VRAŽDU !!! A ten úchylný vrah zaslouží zemřít stejným způsobem - ROZŘEZÁNÍM ZA PLNÉHO VĚDOMÍ !!! Já bych ho tedy hodila do Kafkova "KRESLIČE" a hotovo !!!

tomik007 ( 24. ledna 2018 00:30 )

Faktem je, ze nektery zensky dokazou cloveka pjekne vytoczit

pupak ( 23. ledna 2018 23:48 )

No nevím. Má divný vkus.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa