Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Deváťák zaútočil na učitelku a mladší žáky sekerou. Pak chtěl zapálit třídu

Autor: base, ČTK - 
19. ledna 2018
12:15

Podruhé během jednoho týdne se ve školní budově v Rusku odehrál krvavý incident. Na předměstí burjatské metropole Ulan-Ude nedaleko hranic s Mongolskem v pátek žák deváté třídy sekerou zaútočil proti mladším spolužákům, šest dětí a učitelku zranil a pokusil se třídu zapálit. Po činu chtěl spáchat sebevraždu, byl ale zadržen.

Podle moskevského rozhlasu byl útočník členem uzavřené skupiny na jedné ze sociálních sítí a byl možná napojen na dva výrostky, kteří podobný čin provedli v pondělí v uralském Permu.

V tamní základní škole dva starší žáci vtrhli do třídy, kde probíhala výuka nižšího ročníku. Nožem pobodali dvanáct dětí a učitelku, která se snažila žáky bránit. I v Permu se útočníci neúspěšně pokusili o sebevraždu.

V Moskvě byl ve čtvrtek v jedné ze základních škol zadržen žák, který měl u sebe několik nožů a lahev s benzinem. Nedaleko Čeljabinska týž den žák deváté třídy bodl v hádce spolužáka nožem.

Po pátečním útoku v Ulan-Ude jsou dva třináctiletí školáci ve vážném stavu. Podle některých informací měl útočník dva komplice, po nichž policie pátrá. Před akcí prý jednu spolužačku o svém záměru informoval. Po činu se pokusil zranit sekerou a při skoku z okna si zlomil nohu. Byl hospitalizován, jeho život není ohrožen.

Policie zahájila trestní stíhání i proti vedení školy, které podle vyšetřovatelů neposkytovalo žákům ochranu stanovenou zákonem.

VIDEO: Nespokojený zákazník ubodal kadeřníka:

Video Nespokojený zákazník ubodal kadeřníka. - Vkontakte.ru

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud