Vlak vyletěl z mostu v rychlosti 130 km/h. Nejméně 3 lidé zemřeli, stovka je zraněná

720p360p
Autor: ČTK, bru - 
19. 12. 2017
08:20

Nejméně tři lidé zemřeli při pondělní vlakové nehodě nedaleko Seattlu na západě Spojených států, kde při první cestě na nové trati vykolejil expresní vlak. Informoval o tom mluvčí místních hasičů, podle něhož byla do nemocnic převezena více než stovka zraněných. Podle agentury AP předběžné vyšetřování ukazuje, že vlak zřejmě narazil do překážky na trati. Část soupravy se pak z železničního mostu zřítila na dálnici.

Nehoda se stala ve státě Washington u města DuPont, které leží asi 60 kilometrů jižně od Seattlu. Podle webu transitdocs.com jel vlak společnosti Amtrak před vykolejením rychlostí asi 130 kilometrů v hodině, maximální povolená rychlost na nové trati je přitom 127 kilometrů v hodině. Podle AP se navíc touto vysokou rychlostí pohyboval ještě těsně před zakřiveným úsekem, kde je třeba zpomalit na necelých 50 kilometrů v hodině. Kolik přesně jel v okamžiku nehody, není známo.

Podle šéfa dupontských hasičů Larryho Creekmorea zemřeli nejméně tři lidé a více než stovka byla převezena k ošetřením. AP dříve s odvoláním na nejmenovaný úřední zdroj uváděla šest mrtvých. Podle stanice CNN byly již prohledány všechny vagony, možné další oběti se však mohou nacházet v okolí. V soupravě cestovalo 77 pasažérů a sedm členů posádky.

K havárii došlo na úseku trati, který prošel modernizací s cílem zrychlit spojení ze Seattlu směrem na jih. Do vagonů, které spadly na dálnici, narazilo několik aut, přičemž bylo zraněno neupřesněné množství motoristů. 

Doporučujeme
marti33 ( 19. prosince 2017 08:52 )

USA - náš vzor

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa