Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 22°C

Semaforový panáček dostane přítelkyni. V Mongolsku ho nahradil kůň

Autor: Mii - 
6. prosince 2017
14:50

Oblast v jižním Tchaj-wanu oznámila, že plánuje sehnat „opuštěnému“ panáčkovi na pěších semaforech přítelkyni. Návrh už řeší místní zastupitelstvo a dopravní policie. Snaha má pobavit chodce a řidiče, informuje server Taiwan News.

O přidání nových panáčků na stávající semafory se v Tchaj-wanu diskutuje v oblasti Pingtung. Partnerská dvojice bude při zelené barvě přecházet ruku v ruce cestu a při červené si muž klekne a bude žádat ženu o ruku. Mezi nimi bude symbol srdce.

Do hlavního města země Tchaj-peje se momentálně nové semafory neplánují. Řidiči zde přitom stráví uvěznění v dopravě nebo hledáním parkovacího místa v průměru dva týdny každý rok. Zjistila to společnost Uber.

Běžné semafory na Tchaj-wanu ukazují panáčka, který jde pomalu po cestě a při změně barvy se rozběhne.

Místo panáčka králík

Pingtung není první oblastí ve světě, která chce tradičního mužského panáčka na semaforech změnit. V australském Melbourne si tamní feministky prosadily zařazení ženských panenek se sukněmi.

V hlavním městě Mongolska Ulánbátaru se místo siluety muže používají piktogramy koně. Mongolsko chce tímto způsobem projevit svoji lásku k těmto zvířatům, která v zemi jako jednom z mála míst planety žijí volně.

I nizozemské město Utrecht se debatě o genderové rovnosti panáčků na semaforech vyhnulo tak, že použilo siluetu králíka, který vypadá jako Miffy, tamní populární pohádková bytost.

Video V Brně se zbláznily semafory. - Čtenář Blesk.cz

Originální „panáčci a panenky“ se objevili i v Česku:

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud