Semaforový panáček dostane přítelkyni. V Mongolsku ho nahradil kůň
Oblast v jižním Tchaj-wanu oznámila, že plánuje sehnat „opuštěnému“ panáčkovi na pěších semaforech přítelkyni. Návrh už řeší místní zastupitelstvo a dopravní policie. Snaha má pobavit chodce a řidiče, informuje server Taiwan News.
O přidání nových panáčků na stávající semafory se v Tchaj-wanu diskutuje v oblasti Pingtung. Partnerská dvojice bude při zelené barvě přecházet ruku v ruce cestu a při červené si muž klekne a bude žádat ženu o ruku. Mezi nimi bude symbol srdce.
Do hlavního města země Tchaj-peje se momentálně nové semafory neplánují. Řidiči zde přitom stráví uvěznění v dopravě nebo hledáním parkovacího místa v průměru dva týdny každý rok. Zjistila to společnost Uber.
Běžné semafory na Tchaj-wanu ukazují panáčka, který jde pomalu po cestě a při změně barvy se rozběhne.
Místo panáčka králík
Pingtung není první oblastí ve světě, která chce tradičního mužského panáčka na semaforech změnit. V australském Melbourne si tamní feministky prosadily zařazení ženských panenek se sukněmi.
V hlavním městě Mongolska Ulánbátaru se místo siluety muže používají piktogramy koně. Mongolsko chce tímto způsobem projevit svoji lásku k těmto zvířatům, která v zemi jako jednom z mála míst planety žijí volně.
I nizozemské město Utrecht se debatě o genderové rovnosti panáčků na semaforech vyhnulo tak, že použilo siluetu králíka, který vypadá jako Miffy, tamní populární pohádková bytost.
Originální „panáčci a panenky“ se objevili i v Česku:
Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.