Trump o skandálu svého exporadce: Vyhodil jsem ho, protože lhal FBI. Je to ostuda

Autor: bru/ČTK - 
2. 12. 2017
19:02

Americký prezident Donald Trump se dnes poprvé veřejně vyslovil k dramatické kauze svého bývalého poradce Michaela Flynna, který se v pátek přiznal, že lhal vyšetřovatelům FBI o svých kontaktech s ruským velvyslancem z loňského prosince. Prezident na Twitteru napsal, že veškeré Flynnovy činy v osudné době byly v souladu se zákonem.

Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller v pátek Flynna obvinil z lhaní úřadům, kterého se dopustil letos v lednu při výslechu o telefonátech s tehdejším ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem. Flynn, pozdější Trumpův bezpečnostní poradce, s ruským diplomatem hovořil dvakrát koncem loňského prosince, mimo jiné o reakci Ruska na loni vyhlášené americké sankce.

Flynn, bývalý armádní generál, působil jako bezpečnostní poradce Bílého domu necelé čtyři týdny. Trump ho v únoru vyhodil s odůvodněním, že o svých stycích s Kisljakem lhal viceprezidentovi Miku Penceovi. Řekl mu totiž, že s ruským velvyslancem o amerických sankcích nehovořil.

„Musel jsem generála Flynna vyhodit, protože lhal viceprezidentovi a FBI. K těmto lžím se přiznal. Je to ostuda, protože jeho činy během přechodného období (tedy po listopadovém zvolení a před lednovou inaugurací Trumpa) byly v souladu se zákonem. Nebylo co skrývat!“ napsal prezident na Twitteru.

Americká média s odvoláním na nejmenované zdroje z Bílého domu dnes napsala, že Trumpa páteční informace o obvinění Flynna velmi rozrušily. V pátek, kdy byl v Bílém domě na návštěvě libyjský premiér Faíz Sarrádž, se prezident novinářům vyhnul.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa