Jak z akčního filmu: Kamery zachytily zoufalý útěk vojáka z KLDR, dostal nejméně 5 kulek

1080p720p360p
Autor: Mii - 
22. 11. 2017
11:10

K dramatickému momentu došlo v minulých dnech na ostře střežené hranici mezi Severní a Jižní Koreou. Voják severokorejské armády se pokusil o útěk ze země a jeho kolegové jej pronásledovali až do sousedního státu. Celou dobu na něj při tom zuřivě stříleli, i zblízka. Ukazuje to video z bezpečnostních kamer, které zveřejnilo velitelství OSN (UNC) dohlížející na příměří na Korejském poloostrově. Tímto aktem byly podle velitelství podmínky příměří definitivně porušeny.

O akci vojáka informovala Jižní Korea už dříve. Popisovala, že muž nejdříve prchal automobilem, ale pak jej musel kvůli závadě kola opustit a pokračovat po vlastních. Jeho pronásledovatelé situace využili a zahájili jeho směrem silnou palbu. Do muže stříleli i z velké blízkosti. Video to celé potvrzuje a ukazuje.

Vojákovi se nakonec uprchnout podařilo. Zraněného jej do bezpečí odtáhli jihokorejští vojáci. Zasažen byl ale nejméně pětkrát, takže v Jižní Koreji podstoupil dvě operace. Aktuálně leží v nemocnici a jeho zdravotní stav se zlepšuje.

KLDR o útěku mlčí

Video jasně ukazuje, že Severokorejci pronásledováním zběha až na území Jižní Koreje porušili úmluvu o neútočení, kterou se svým jižním sousedem uzavřeli. Porušili ji navíc několikanásobně, protože podle videa pálili minimálně čtyřicetkrát.

Došlo tak k první střelbě na jedné z nejstřeženějších hranic světa po více než třiceti letech. Podle UNC je ovšem překvapivé to, že vojáci obou národů nezačali v takto vyhrocené situaci střílet proti sobě. Veškerá palba byla mířena jen proti zběhovi.

Velitelství OSN nyní informovalo velitele severokorejské armády o porušení příměří a požádalo o schůzku, na které by se o věci diskutovalo a kde byla navržena opatření, jak podobným incidentům v budoucnosti předejít.

KLDR zatím mlčí. O zběhovi ani neinformovala zdejší média. Voják se ale nacházel v bídném stavu. Jihokorejští lékaři při jeho ošetřování odhalili, že se v jeho střevech nachází neznámí červi o délce až 27 cm. Způsobila je pravděpodobně špatná strava a zdravotní podmínky, které v severokorejské armádě panují.

Doporučujeme
agfor ( 22. listopadu 2017 20:57 )

Když utíkali lidi z Čech, taky se po nich střílelo.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa