USA zarazily čínským firmám obchody s KLDR: Chtějí Kima odstřihnout od příjmů

Autor: ČTK, ula - 
21. 11. 2017
23:04

Spojené státy dnes vyhlásily nové obchodní sankce proti Severní Koreji. Zacíleny jsou na čtyři čínské firmy a jednoho Číňana a také na severokorejské obchodní firmy či lodě, informovala agentura AP.

USA uvalily sankce na čtyři čínské obchodní společnosti a jednoho Číňana, kteří s KLDR prováděli obchody ve výši stovek milionů dolarů. Dále se sankce vyhlášené ministerstvem financí USA vztahují na šest severokorejských přepravních a obchodních společností a 20 lodí.

Jedna severokorejská společnost, na níž se nové sankce rovněž vztahují, dodávala pracovníky do zahraničí a podle agentury Reuters působila v Číně, Rusku, Kambodži a Polsku.

Video KLDR otestovala novou mezikontinentální střelu, Američané s Jihokorejci odpověděli vystřelením svých raket - Reuters
720p 360p


Sankce jsou součástí úsilí o narušení financování jaderného a raketového programu země, kterou americký prezident Donald Trump v pondělí vrátil na seznam států podporujících terorismus.

Video KLDR ukázala simulaci útoku na USA: Vlajka Ameriky v plamenech - Youtube.com
480p 360p 240p


Ministerstvo financí uvedlo, že sankce zasáhnou obchod v celkovém objemu 750 milionů dolarů, realizovaný mezi Čínou a KLDR. Ministr financí Steven Mnuchin zdůraznil, že Spojené státy jsou odhodlány „maximalizovat tlak“ zacílený na odstřižení Severní Koreje od vnějších zdrojů obchodu a příjmů.
Sankcionované subjekty rovněž nesmí držet americká aktiva nebo obchodovat s Američany.

Doporučujeme
1912 ( 23. listopadu 2017 06:04 )

PremyslOtakar ( 22. listopadu 2017 07:00 )

 1912: Ty máš sračky v hlavě,jestli se nemýlím tak diktátorký režim je v Sev.Kor. a ne v USA zase jeden debilní zakomlexovaný soudruh )

1912 ( 22. listopadu 2017 05:57 )

váleční zločinci Us nemají co komu zakazovat a nařizovat či vnucovat embarga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Diktátoři chtějí ovládat celý svět ??????????????????????????????????????

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa