Letadlo havarovalo při přistání na dálnici: Pilotovi i pasažérovi se jako zázrakem nic nestalo

Autor: lm - 
20. 11. 2017
21:42

Jako zázrakem odešli po svých dva pasažéři malého letadla, které havarovalo na dálnici na Floridě. Pilot se tu pokusil nouzově přistát kvůli problému s motorem, křídlem ale zachytil o strom a stroj spadl.

K nehodě došlo v neděli kolem desáté dopoledne. Pilot Marc Benedict (61) spolu s pasažérem Gregorym Guineem (55) vzlétli v devět ráno z letiště ve městě Clearwater, odkud letěli do zhruba 70 kilometrů vzdáleného Zephyrhills. Na místním letišti natankovali a vydali se zpátky, domů už ale nedoletěli.

Zhruba dva kilometry od letiště jim začal zlobit motor a pilot dle svých slov věděl, že na ranvej nedoletí. Rozhodl se proto přistát na dálnici vedoucí přímo vedle letiště. Při přistání ale levým křídlem zachytil o strom, čímž se letadlo roztočilo a havarovalo u kraje silnice. Jako zázrakem se pilotovi ani pasažérovi nic nestalo.

Nouzové přistání letadla natočila náhodou policejní hlídka, která byla v oblasti kvůli jinému incidentu. Na jejich záběry se můžete podívat níže. Nehodou se nyní zabývá americký úřad Federal Aviation Administration (FAA), který je zodpovědný za bezpečnost letového provozu. Příčina nehody zatím není známa.

Video Nouzové přistání letounu na floridské dálnici - Policie
360p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud