V Rusku se zřítil český letoun: Zemřelo 6 lidí, přežila 3letá holčička

Autor: ČTK, lm - 
15. 11. 2017
09:39

Na ruském Dálném východě se krátce před přistáním zřítil letoun českého původu L-410, při nehodě zahynulo šest lidí. Jedinou přeživší je podle ruských médií tříletá dívka. O nehodě dnes na svém webu informovalo ruské ministerstvo pro mimořádné situace.

Příčina pádu stroje není známá. Podle prvotních zpráv od meteorologů v oblasti panovaly příznivé povětrnostní podmínky a rovněž viditelnost byla dobrá, takže vyšetřovatelé předpokládají spíše chybu pilota, nebo technickou závadu.

Podle poslední zpráv ruských médií ale počasí v oblasti nebylo až tak dobré a vypadá to, že mohlo být příčinou pádu stroje. Piloti mohli špatně spočítat vzdálenost od země při přiblížení a havarovat. Podle serveru Novosti Chabarovska se měli předtím dvakrát pokusit o přistání na jiných letištích, ale právě kvůli špatnému počasí neuspěli.

Letoun, který byl vyroben v roce 2015, mířil z Chabarovska do více než 800 kilometrů vzdáleného Nelkanu. Zhruba dva kilometry před přistáním zmizel z radaru a zřítil se do lesa. Podle agentury Interfax se stroj zřítil zhruba z 600 metrů. Svědci pádu mluví o tom, že se letadlo před havárií natočilo na pravý bok.

Havárii přežila jen tříletá holčička Jasmina Leontieva, která cestovala bez rodičů. Do letadla ji v Chabarovsku posadila matka a v Nelkanu ji měla vyzvednout babička. Holčička utrpěla vážné zranění hlavy a má zlomenou nohu. Podle lékařů je v kritickém, ale stabilizovaném stavu. Zítra by měla být přepravena do dětské nemocnice v Chabarovsku.

Místní úřady už přislíbily rodinám pasažérů finanční odškodnění. Příbuzní obětí by měli dostat milion rublů (360 tisíc korun), rodina holčičky 400 tisíc rublů (145 tisíc korun).

Let L-410 byl vyvinut ještě v době Československa a vyrábí se dodnes. Letoun je vybaven dvěma turbovrtulovými motory, pojme až 19 cestujících a je určen pro regionální dopravu.

Video: Kroupy málem „sundaly“ letadlo

Video Kroupy málem „sundaly“ letadlo. - Reuters.com
720p 360p

Doporučujeme
starypes ( 15. listopadu 2017 18:09 )

Je to jedno z nejlepších a nejspolehlivějších letadel ve své třídě na světě.

moiaza ( 15. listopadu 2017 12:41 )

Zemská přitažlivost funguje všude na světě. A proto také padají letadla všude na světě. Jen když spadne v Rusku, je třeba tomu udělat okamžitě negativní reklamu.

delviar ( 15. listopadu 2017 10:22 )

Nebolo to české lietadlo ale lietadlo českej výroby a presnejšie Československej.Sú to výborné,spoľahlivé mašinky a treba si počkať ny výsledky vyšetrovania...záver býva často prekvapivý.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa