Bílého losa ve Švédsku mají odstřelit: Desítky tisíc lidí jsou proti

Bílého losa ve Švédsku mají odstřelit: Desítky tisíc lidí jsou proti.  (Autor: Profimedia)
15. listopadu 2017
06:46

Desítky tisíc Švédů podepsaly dvě petice proti odstřelu vzácného bílého losa. Ten se stal v létě hitem internetu, zároveň ale ohrožuje obyvatele západošvédské provincie Värmland, napsal v úterý zpravodajský portál The Local.

Petici za záchranu losa iniciovala největší švédská organizace pro práva zvířat. Jen pár hodin po jejím vzniku ji podepsalo přes 20 tisíc lidí. Představitelé organizace s více než stoletou existencí tvrdí, že u žádné jiné ze svých petic nezaznamenali tak rychlý nárůst podpisů.

Policie nicméně uvedla, že losí samec napadl ženu, která venčila psy. Zejména někteří starší obyvatelé se podle strážníků bojí kvůli zvířeti vycházet. Policie se proto minulý týden rozhodla pro odstřel. Myslivci se nejdříve pokusí losa vyhnat z obydlené oblasti, pokud však neuspějí, zabijí ho.

Zvíře upoutalo pozornost v polovině srpna, kdy je vyfotografoval a pak i natočil na kameru Hans Nilsson, radní z města Eda, které leží u hranic s Norskem. Nilsson stojí za druhou peticí za záchranu losa, kterou dosud podepsalo přes 10 tisíc osob. Tvrdí také, že zvažuje bránit zvíře vlastním tělem.

Losi mají běžně hnědou srst. Ze zhruba 300 000 jedinců tohoto druhu žijících ve Švédsku je bílá asi jen stovka, uvedla dříve agentura DPA.

naidka ( 15. listopadu 2017 08:53 )

A doufejme, že ještě osahávat bude.

bizon_pepa ( 15. listopadu 2017 08:39 )

Rozhodně odstřelit. Je nepřijatelné, aby si tam chodil bílý los, když správná barva je jen hnědá. Navíc zcela jistě v mládí osahával hnědé losice.

naidka ( 15. listopadu 2017 08:16 )

Mohli losa uspat šipkou a odvézt ho daleko mimo obydlenou oblast. Ale to by bylo dost složité, možná i nákladné, no ne?

europa ( 15. listopadu 2017 07:30 )

To jsou prostě lidi. Všechno postřílet, pozabíjet. Člověk je ten, který nejvíc škodí této planetě. A navíc je strašně přemnožený.

jonn ( 15. listopadu 2017 07:16 )

Když odprásknou losa tak ať odprásknou i každého muslima . Ti také nepatří do Švédska .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud