Známou investigativní novinářku (†53) zabila bomba v autě. Premiér: Barbarské

Autor: ČTK, mah - 
16. října 2017
19:55

Investigativní novinářka a blogerka Daphne Caruanová Galiziová (†53) se stala obětí útoku. Neznámí pachatelé nastražili do auta respektované maltské žurnalistky výbušninu. Premiér Malty Joseph Muscat vraždu označil za barbarský čin a útok na svobodu vyjadřování, uvedla agentura AP.

Výbušnina explodovala, když novinářka opouštěla ve svém vozidle bydliště v obci Bidnija. Galiziová si nedávno stěžovala na to, že jí vyhrožují smrtí.

„Všichni vědí, že Caruanová Galiziová byla moje ostrá kritička, jak po politické, tak osobní stránce, a stejně kritizovala i ostatní,“ citovalo premiéra Muscata zpravodajství BBC.

Šéf vlády zdůraznil, že pro takový čin nemůže v žádném případě existovat ospravedlnění. „Nepolevím, dokud nebude dosaženo spravedlnosti,“ dodal.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Nezadat ( 16. října 2017 20:36 )

Nezadat ( 16. října 2017 20:14 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud