Taliban unesenou Kanaďanku znásilnil, v zajetí porodila čtyři děti. Pak jí zabili dceru

Autor: ČTK, var - 
14. 10. 2017
09:20

Kanaďan Joshua Boyle, kterého společně s rodinou zadržovali v Afghánistánu islamisté napojení na hnutí Taliban, uvedl, že únosci zabili jeho malou dceru a znásilnili jeho manželku. Boylea, jeho ženu Caitlan Colemanovou a jejich tři děti osvobodila tento týden ze zajetí Talibanu pákistánská armáda.

Boyle se k pětiletému pobytu v zajetí vyjádřil v pátek večer po přistání v Kanadě, kam se vrátil s celou rodinou. V době, kdy manželský pár unesli radikálové, byla Colemanová těhotná. V zajetí porodila čtyři děti.

Colemanová a Boyle padli do zajetí sítě Hakkání napojené na Taliban v roce 2012, kdy s batohy cestovali po Afghánistánu. Únosci nedávno s rukojmími překročili hranici do Pákistánu, kde je osvobodili pákistánští vojáci. K operaci přispěly informace amerických tajných služeb, sdělil již dříve Islámábád.

„Hakkáníové projevili hloupost únosem poutníka a jeho ženy ve vysokém stupni těhotenství, kteří přišli pomáhat obyčejným vesničanům do afghánských oblastí pod kontrolou Talibanu. Zastínit to může jen hloupost a odpornost rozkazu k zabití mé malé dcery,“ řekl Boyle na letišti v Torontu. Výraz poutník už Boyle dál nerozvedl a neposkytl ani žádné podrobnosti k zabití dítěte.

Kanadská vláda chce rodinu podporovat

Ještě v letadle poskytl Boyle agentuře AP písemné prohlášení, v němž svou rodinu popsal jako houževnatou a odhodlanou. Jedno z dětí má podle něj zdravotní problémy a únosci je v zajetí vyživovali proti jeho vůli.

Rodina chce odcestovat k příbuzným do Smiths Falls, což je zhruba 80 kilometrů od Ottawy. Kanadská vláda oznámila, že bude nadále rodinu podporovat.

Zpáteční cestu zkomplikoval podle amerických zdrojů Boyle, když v Pákistánu odmítl nastoupit do amerického vojenského letadla a požádal, aby byl dopraven do Kanady. Pár cestoval nejprve do Londýna a odtud do Toronta. Boyle ale tvrdí, že nikdy neodmítl nastoupit do letadla, které by ho dopravilo blíž k domovu. Jeho otec řekl, že Boyle odmítl nastoupit, protože americké letadlo směřovalo na základnu Bagrám, zatímco jeho syn se chtěl vrátit co nejdříve na americký kontinent.

Boyle byl ženatý se sestrou teroristy

Podle americké verze se ale mohl Boyle obávat, že se v rukou Američanů ocitne ve vazbě vzhledem ke své minulosti. Byl totiž ženatý se sestrou jednoho z teroristů zadržovaných na základně Guantánamo a dcerou finančníka Al-Káidy. Manželství bylo později rozvázáno a Boyleův bývalý švagr, který se narodil v Kanadě, byl do Kanady propuštěn. Americké ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že Boyle ani Colemanová v USA nečelí žádnému obvinění.

Colemanová, která je z Pensylvánie, podle novinářů seděla v letadle s hlavou zahalenou do závoje. Na dotaz, zda je Boyleovou ženou, neodpověděla, jenom kývla.

Video Tálibán brutálně popravil ženu obviněnou z vraždy manžela - YouTube
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
vikousek ( 26. března 2018 16:05 )

To snad ne.....dva vypatlaní tlusťoši...ženská ve vysokém stadiu těhotenství cestuje do těchto oblastí...k tomu není, co dodat...

piitka ( 11. února 2018 16:54 )

......nějakej maglajs....se mi zdá

ellenic ( 15. října 2017 08:38 )

Proč tam lezli, pomáhat mohli i komunitám v Kanadě . Tohle nikdy nepochopím. Co je platné, že Indie je krásná země s nádhernou přírodou, když je to jinak nepříjemné, lidé se sice usmívají, ale znásilňování dívek a žen je tam u nich běžné . Stačí mi jejich potomci u nás. Pákistán, Afghánistán, Indie, Bangladéš, Írán, Írák a Africké státy nikdy. Dávám přednost ČR, Slovensku a evropským zemím .

jiznicechy ( 14. října 2017 23:47 )

To snad ani není pravda. A tyto lidi máme litovat? Debilní pár, který se toulá po venkově v Afgánistánu, ona těhotná, on měl za manželku sestru teroristy - v zajetí se množí jako králíci, ona letí v závoji a neodpovídá, protože za ní musí hovořit muž. To snad není pravda....

oxygene.p ( 14. října 2017 17:06 )

Není mi jich líto a úpřimně jim to přeju. Doufám , že ta bl.bka má tak pro.mr.da.ný střeva , že si do kone života na anál nesedne. A ten tlustej de.me.nt taky. Dobrovolně cestovali do primitivní země , takže dobře jim tak. Nikdo je tam nenutil jezdit. Chtěli být kulturně obohacení a to se jim splnilo.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa