Dvě ženy ve Francii dostaly kladivem. Útočník podle svědků křičel „Alláhu akbar“

Muž ve Francii zranil dvě ženy kladivem (ilustrační foto).
Autor: jer, ČTK - 
15. září 2017
18:00

Neznámý muž je na útěku poté, co ve francouzském Chalon-sur-Saone zranil kladivem dvě ženy. Informoval server bbc.com.

Napadení obou žen dělí přibližně 15 minut, vše se odehrálo v pátek před polednem. Podle svědků podezřelý během útoků křičel „Alláhu akbar“ (Bůh je veliký).

Vyšetřovatelé přistupují k činu jako k potenciálnímu teroristickému útoku, nevylučují ale i jiné motivy. Zranění žen je neohrožují na životě, podle místních médií již byly obě propuštěny z nemocnice. V jednom případě museli lékaři ženě ránu na hlavě sešít čtyřmi stehy, upozornila agentura AFP.

Úřady vyzvaly místní obyvatele, aby nesdíleli na internetu informace o pohybu policie a nekomplikovali tak probíhající pátrání. Do pátrací akce bylo nasazeno 50 policistů. Podle pravicového starosty města Gillese Platreta svědčí vzývání Alláha o „radikálním islamismu“ pachatele. Svoje spoluobčany vyzval k bdělosti.

V pátek ráno byl zatčen muž v pařížském metru poté, co údajně napadl nožem vojáka. Jednalo se o zatím poslední z případů napadení francouzských bezpečnostních složek. Policisté a vojáci byli nasazeni po celé Francii v reakci na nedávné teroristické útoky. Voják napadený v pařížském metru při incidentu nebyl zraněn.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud