Velký objev v Egyptě: Našli hrobku zlatníka, který zemřel před 3500 lety

Autor: ČTK, zzu - 
9. 9. 2017
17:17

Egyptští archeologové objevili u města Luxor hrobku patřící královskému zlatníkovi, který žil před více než 3500 lety během vlády 18. dynastie. Hrobka se nachází na západním břehu Nilu, na hřbitově pro šlechtice a nejvyšší úředníky. Oznámilo to dnes egyptské ministerstvo pro antické památky.

Hrobka není v dobrém stavu, byly zde však nalezeny sarkofágy, mumie, šperky, dřevěná maska a další pohřební vybavení, ale také socha zlatníka a jeho manželky. V šachtě uvnitř hrobky byly nalezeny také sarkofágy z 21. a 22. dynastie, napsala agentura AP.

Objevení hrobky zlatníka je nejnovější z řady archeologických objevů v Egyptě v letošním roce. Egyptská vláda doufá, že jí nové objevy pomohou podpořit cestovní ruch v zemi, který kvůli bezpečnostním obavám oživuje jen velmi pomalu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa