KLDR je nebezpečná, brzo bude schopná zasáhnout i Evropu, zní z Francie

Autor: bru/ČTK - 
1. září 2017
10:49

Už za několik měsíců by mohla být Severní Korea schopna vypustit balistickou raketu dlouhého doletu, kterou by mohla zasáhnout Spojené státy, a dokonce i Evropu. Řekl to dnes francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian, podle kterého je krize kolem KLDR „nesmírně vážná“. Čínu šéf francouzské diplomacie vyzval, aby se více zapojila do řešení situace.

„Ano. Situace je nesmírně vážná,“ odpověděl Le Drian na otázku, zda by se lidé měli hrozby vycházející z KLDR bát. Cílem Severní Koreje je podle něj, aby „měla rakety schopné nést jaderné zbraně“. „Za několik měsíců to bude realitou,“ dodal.

Video KLDR ukázala simulaci útoku na USA: Vlajka Ameriky v plamenech. - Youtube.com

Až bude Severní Korea mít schopnost zasáhnout Spojené státy, ba dokonce Evropu, ale určitě Japonsko a Čínu, bude situace výbušná,“ řekl ministr, který o severokorejské krizi hovořil mimo jiné ve čtvrtek se svým čínským protějškem. Podle svých slov jej vyzval, aby se Peking jako největší obchodní partner Pchjongjangu zasadil o zklidnění situace.

„Severní Korea musí najít cestu k jednacímu stolu. Musí být diplomaticky aktivní,“ řekl Le Drian.

KLDR v noci na úterý SELČ uskutečnila zkoušku balistické střely středního doletu Hwasong-12, která přeletěla severojaponský ostrov Hokkaidó a dopadla do Tichého oceánu. Pchjongjang uvedl, že jeho nejnovější raketový test byl reakcí na společné cvičení armád USA a Jižní Koreje. Odpálení rakety jednomyslně odsoudila Rada bezpečnosti OSN.

balika ( 1. září 2017 13:12 )

Jižní Korea se šprajcuje a nechce koupit od usáků zbraně za 1 miliardů dolarů.Neokoni jsou nervózní, neboť jim dochází prachy . Bývalou premíérku odstranili (prý skrzeva korupci její známé) a ani současný premiér se do koupě nehrne. Proto USA provokuje loděmi KLDR a straší a straší Kimem. Až Jižní Korea vyměkne a kup uzavře bude klid.

havran2 ( 1. září 2017 12:54 )

Ten kim se směje jak prase před porážkou !

balika ( 1. září 2017 12:04 )

Na USA stačí také jedna atomovka, a to na vulkán v Yellow a bude po Emerice a celý svět si vydechne.

fotrpjotr ( 1. září 2017 12:03 )

Nejvíc Evropu ohrožují USA.

arne100 ( 1. září 2017 12:01 )

Myslel jsem že sem píší rozumní lidé ale vidím jen český póvl.Vy si myslíte že se ho USA bojí.On se bojí sám proto má tak velkou hubu jako vy.Na jeho zemi stačí jedna ponorka nebo letadlová loď a už si ani neplkne.On ví sám moc dobře jak by dopadl proto kouše a provokuje jinak má připodělaný kalhoty.Tak jako vy žvanilové

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud