V troskách rodinného domu zahynulo 12 lidí. Při tragédii v Bombaji vytáhli ze sutin i živé

Autor: simao, ČTK - 
31. 8. 2017
08:06

Nejméně 12 lidí zahynulo a dalších 14 utrpělo zranění, když se dnes v centru indické finanční metropole Bombaje zřítil čtyřpatrový dům. Existují obavy, že dalších 25 osob je stále uvězněno pod troskami. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Neštěstí se odehrálo v 08:40 místního času (05:10 SELČ) v lidnaté čtvrti na jihu indické megapole. Podle představitele úřadu pro řešení mimořádných událostí žilo v postiženém domě devět rodin.

Záchranářům se ze sutin podařilo vytáhnout 13 živých lidí a po dalších pohřešovaných pátrají v obrovské hoře bahna, betonových desek a zkroucených ocelových nosníků.

V Bombaji se zřítil dům, záchranáři hledají v troskách přeživší.V Bombaji se zřítil dům, záchranáři hledají v troskách přeživší. | Reuters

Úřady rovněž vyzvaly obyvatele sousední budovy k evakuaci, protože se v ní po zřícení vedlejší stavby vytvořily praskliny. V přízemí spadlé budovy měla sídlo školka, k neštěstí ale došlo před tím, než děti přišly na vyučování. Kolapsy domů jsou v Indii poměrně časté.

Zejména v období monzunů, které na indickém subkontinentu trvá od června do září. Obzvláště silné deště zasáhly tento týden právě Bombaj a tuto ekonomickou metropoli Indie ochromily. Zahynulo přitom deset lidí. V roce 2003 zemřelo v rezidenční čtvrti Bombaje při zřícení budovy šest desítek lidí. Šlo o nejhorší takové neštěstí v tomto velkoměstě.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa