Nizozemsko přirovnalo Orbánovu vládu k náboženským fanatikům, Maďaři stáhli velvyslance

Autor: jer, ČTK - 
25. 8. 2017
14:50

Maďarské ministerstvo zahraničí povolalo ke konzultacím svého velvyslance v Nizozemsku kvůli kontroverzním výrokům nizozemského velvyslance v Budapešti na adresu vlády maďarského premiéra Viktora Orbána. Informoval o tom v pátek maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Nizozemský diplomat v maďarském tisku prohlásil, že maďarská vláda svým postojem k migrantům vyvolává nepřátelství stejně jako náboženští fanatici.

„Maďarsko povolalo ke konzultacím svého velvyslance v Nizozemsku,“ oznámil v pátek šéf maďarské diplomacie podle agentury MTI. Komunikace na velvyslanecké úrovni mezi oběma zeměmi je podle něj přerušena na neurčito. Szijjártó dodal, že požaduje veřejnou omluvu nizozemské vlády. „Vysvětlení podané za zavřenými dveřmi nebude stačit,“ zdůraznil.

Páteční krok maďarské diplomacie následoval poté, co nizozemský velvyslanec v Budapešti Gajus Scheltema přirovnal působení maďarské vlády k muslimským extremistům. Ve sloupku v maďarském týdeníku 168 Ora ostře kritizoval maďarského premiéra Orbána za to, že opakovaně přirovnal migranty k teroristům.

Scheltema napsal, že „ti, kteří se fanaticky obracejí k náboženství..., si vytvářejí nepřátele na základě stejných principů jako maďarská vláda“.

Zátah na pašeráky uprchlíků: Svou roli sehrálo i Česko

Video Zátah na pašeráky uprchlíků: Svou roli sehrálo i Česko 
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
pupi ( 25. srpna 2017 15:04 )

Muslimské Nizozemsko ať se raděj věnuje stavbě mešit a drží hubu !!!

Pink ( 25. srpna 2017 15:04 )

Fanatici jsou vítači migrantů.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud