Holčička (1) se záhadným virem z Egypta je plná strupů a puchýřů. Onemocněla i matka

Autor: vei - 
30. 7. 2017
15:20

Plná strupů a puchýřů. V takovém stavu se vrátila z rodinné dovolené v Egyptě teprve 13měsíční holčička ze Slovenska. Kvůli špatnému zdravotnímu stavu jí lékaři doporučili okamžitý návrat domů a vláda pro ni vyslala speciál. Infekcí nyní trpí zřejmě i její matka. 

„Stav malé pacientky se rapidně zhoršil. Vzhledem k tomu, že nemocnice v turistickém centru nebyla uzpůsobená na diagnostiku a léčbu děvčátka, egyptští lékaři doporučili co nejrychlejší transport na Slovensko,“ řekl slovenské televizi Markíza ředitel tiskového odboru ministerstva vnitra Ivan Netík.

Holčička byla v egyptském letovisku Marsa Alam s rodiči a starší sestrou. Dovolenou si užívali od 17. července, a to podle všeho přes českou cestovní kancelář.

Let zajišťovala slovenská vláda proto, že pojišťovna by nemocné dítě byla schopná dopravit zpět na Slovensko až v neděli podvečer, což bylo vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu moc pozdě.

„Jelikož šlo o život, Ministerstvo vnitra Slovenské republiky se rozhodlo do Egypta poslat letecká speciál,“ uvedl pro televizi Netík.

Letadlo přistálo v Hurghadě, takže rodinu bylo nutné nejdříve z Marsa Alam přepravit tam. Po celou dobu cesty zpět na Slovensko byli na palubě vládního letounu také lékaři. Na slovenském letišti pak čekaly připravené sanitky, které přepravily celou rodinu do nemocnice.

„Předběžné klinické testy ukázaly, že nejde o cizokrajnou chorobu. Bližší informace nemůžeme poskytovat, ale onemocnění se projevuje kožními defekty,“ uvedla pro Markízu Zuzana Eliášová, mluvčí slovenského ministerstva zdravotnictví.

Dokdy bude 13měsíční batole v nemocnici, není zatím jasné. Lékaři jí předepsali antibiotika.

„Můžeme potvrdit, že dítě je ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života. Zdravotníci mu poskytují potřebnou péči,“ dodala Eliášová.

Lékaři v nemocnici vyšetřili také ostatní členy rodiny. Sestra i otec jsou v pořádku, matka zůstala s dítětem v nemocnici. I ona má podle televize blíže nespecifikované příznaky infekce. 


Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

jany ( 31. července 2017 00:37 )

 takze nakaza asi z domova a kdovi jak k ni prisla

federika1 ( 30. července 2017 23:40 )

lítali jsme vždycky všude i s miminama, nechápu, proč by se jezdit nemělo. To se doporučovalo někdy před padesáti lety, možná...

federika1 ( 30. července 2017 23:37 )

píšou, že to není žádná exotická nákaza. Puchýře a strupy-tak to bude nejspíš impetigo, celkem banální infekce, kterou je možné chytnout kdekoli. U dětí se to šíří rychle.

kapsa72 ( 30. července 2017 21:03 )

Tak byli teda v Marsa Alam jizne od Hurghady kde jsou podminky stejne. Ale do Luxoru si mohli zajet K pamatkam k Nilu ale pocitam ze to dite to ma z toho vedra.

kapsa72 ( 30. července 2017 20:43 )

Pokud se nemylim byli v Hurghade kde je jenom pisek skaly a rude more, ale ani pul komara. Mohli ale cestovat K Nilu coś by nahravalo Vasemu prispevku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa