„Provokace,“ stěžují si na diktátora Kima Japonci. KLDR odpálila další raketu

Autor: ČTK - 
28. července 2017
23:42

Severní Korea pod vedením diktátora Kim Čong-una dnes pravděpodobně odpálila další balistickou raketu. Informoval o tom Pentagon a japonské úřady. Střela podle japonského premiéra Šinzóa Abeho spadla do Japonského moře, a zasáhla tak japonskou exkluzivní ekonomickou zónu. Zda jde o zkoušku rakety dlouhého doletu, zatím není zřejmé.

Střela letěla 45 minut, než dopadla do japonských vod, uvedl mluvčí japonské vlády Jošihide Suga. Podle něj jde o jasné porušování rezolucí OSN. Podle japonských vojenských představitelů mohla střela dosáhnout výšky až 3000 kilometrů.

VIDEO: KLDR ukázala simulaci útoku na USA: Vlajka Ameriky v plamenech

Video KLDR ukázala simulaci útoku na USA: Vlajka Ameriky v plamenech - Youtube.com

„Severokorejské provokace jsou absolutně nepřípustné,“ řekl mluvčí Suga. Japonský premiér tak na dnešek svolal schůzi rady národní bezpečnosti.

Na začátku července oznámil Pchjongjang první úspěšnou zkoušku mezikontinentální balistické rakety. Podle zbrojního analytika, kterého dříve citovala agentura AP, by testovaná raketa mohla zasáhnou Aljašku.

Mezikontinentální balistické střely mají dosah nejméně 5 500 kilometrů. Největší město Aljašky Anchorage je od Pchjongjangu vzdálené 6 000 kilometrů, střední Evropa asi 8 000 kilometrů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

klimap ( 29. července 2017 05:44 )

Ten buřt s blbým účesem nedá pokoj!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud