Brutalita jako ve středověku: Lidé za jízdy na koních škubou husám hlavy!

Autor: bop - 
27. července 2017
19:52

Nad některými tradicemi zůstává rozum stát. Například tenhle španělský festival k uctění svatého Jakuba je skutečně hodně podivný! Ženy i muži na koních se při něm pokouší utrhnout hlavu visící huse pouze vlastními pažemi… Podívejte se na šílené fotografie!

Podivná tradice vznikla už v období zvaném reconquista, tedy „znovudobytí“, kdy se v patnáctém století po sedmi set letech podařilo vyhnat z Pyrenejského poloostrova uchvatitelské Maury. Ve vesničce El Carpio de Tajo poblíž Toleda se pak postupně ustálila jako pravidelná součást oslav svatého Jakuba 25. července. Dnes už si místní nedovedou svátek bez bezhlavých hus ani představit!

Součástí tradičního festivalu je totiž nevšední zábava, kdy se jezdci na koních pokouší urvat za nohy visící huse hlavu. Původně se při oslavách používaly husy živé, během let se ale tradice zmírnila a dnes už se z humánních důvodů škubou hlavy opeřencům, kteří to mají za sebou. Zábav se účastní staří i mladí, ženy i muži – jedinou podmínkou jsou silné paže a ovládání jízdy na koni… Troufli byste si?

Další šílený španělský festival: Rozrušený býk narazil do kůlu a zemřel.

Video Krutý španělský festival stál býka život. Vyděšené zvíře narazilo do kůlu a zahynulo. - Instagram/antitauri_valencia

meverickx ( 27. července 2017 20:41 )

Hovada ,.,.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud