Obří králík, který zemřel v letadle: Aerolinky spálily tělo, majitelé je žalují o kompenzaci

29. 7. 2017
13:42

Simon byl desetiměsíční obří králík, který mířil z Londýna do Iowy na veletrh. Tam se už ale bohužel nedostal živý, podle všeho umrznul v letadle. Aerolinky dlouho mlžily, nakonec králíkovo tělo spálily. Majitelé zvířete je teď žalují o náhradu.

Simon byl synem obřího králíka Dariuse, světového rekordmana, a jednoho dne měl od svého otce převzít titul největšího králíka světa. Toho už se ale nedočkal a zemřel při přepravě letadlem. Jeho chovatelka ho přitom jen pár hodin před samotným letem nechala prohlédnout, a veterinář konstatoval, že je zvíře zdravé a schopné přepravy.

Simon mířil z Londýna do Iowy. Při přistání v Chicagu se ale zvíře našlo mrtvé. V tiskovém prohlášení, které United Airlines vydali, smrti králíka litují, ale vše nasvědčuje spíš tomu, že se snažili zamést stopy.

Majitelé totiž tvrdí, že se králík nacházel v přepravném prostoru v místech, kde jsou při letu minusové teploty, a tak umrznul. Rozzuřená původní majitelka chtěla po aerolinkách králíkovo tělo, aby mohl veterinář určit, jak zemřel. Jenže po průtazích ji jen telefonicky oznámili, že tělo bylo spáleno a že už pro ni nemohou nic udělat. Záznamy z bezpečnostních kamer jí odmítli poskytnout.

I to je předmětem žaloby, kterou vůči United Airlines podal Guy Cook, právník, který zastupuje nové majitele uhynulého králíka, kteří ho těsně před jeho smrtí koupili od anglické chovatelky. Ti teď chtějí po letecké společnosti finanční kompenzaci za způsobenou újmu. Součástí žaloby je i smutná statistika. United Airlines jsou „přeborníky“ ve špatném chování ke zvířatům na palubách letadel. Třetina úmrtí zvířat během přepravy po USA během uplynulých pěti let jde právě za nimi. 

Obří králíci se dožívají v průměru pěti let. Mohou se naučit poslouchat na svoje jméno nebo hrát různé hry.

Video Ostrov, kde vám budou králíčkové zobat z ruky - youtube
720p 480p 360p 240p

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa