Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

Další průšvih ve Volkswagenu: Francouzská divize falšovala čísla o prodeji

Autor: ČTK, bk - 
30. června 2017
20:29

Francouzská divize německé automobilové skupiny Volkswagen vykazovala po léta do ústředí skupiny ve Wolfsburgu nadhodnocená čísla o prodeji. S odkazem na zprávu o interním auditu Volkswagenu to napsal německý týdeník Der Spiegel. Francouzská pobočka tím budila zdání, že si vede lépe, než tomu ve skutečnosti bylo. Der Spiegel odhalení této praxe spojuje s nedávným odchodem šéfa francouzských aktivit Volkswagenu.

Auditoři podle týdeníku zjistili značné množství automobilů, které si jejich majitelé zaregistrovali „několik měsíců, a dokonce i let“ poté, co jejich dodávky francouzská divize vykázala. Normálně trvá registrace několik týdnů. Na některá vozidla vykazovaná jako dodaná přitom neexistovala ani kupní smlouva. Podle týdeníku se falšované údaje týkaly téměř 800.000 vozů.

Mluvčí Volkswagenu ve wolfsburském ústředí se k článku týdeníku odmítl agentuře Reuters vyjádřit. Uvedl, že společnost „interní dokumenty nekomentuje“.

Nesrovnalosti ve francouzské divizi začaly podle Der Spiegelu v roce 2010. Týkaly se jak vozů vlajkové značky VW, tak automobilů české Škody, luxusní divize Audi i španělského Seatu.

Šéf skupiny Matthias Müller dostal zprávu auditorů 24. dubna. Následující měsíc odešel z funkce šéf francouzské pobočky Jacques Rivoal, napsal časopis. Volkswagen tehdy k jeho rezignaci jen sdělil, že k ní vedly „rozdílné názory na strategii“.

Připomeňte si aféru s falšováním emisních testů zvanou Dieselgate, která Volkswagenu pořádně zavařila:
Video  Falšování emisí bylo veřejné tajemství, říká odborník na auta.  - Zuzana Štíchová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi