Zbraně zabijí v USA 1300 dětí ročně, 5800 je zraněno: Přibývá počet vražd i sebevražd

Střelba na kalifornské univerzitě  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK, ula - 
20. června 2017
07:00

Na 1300 dětí do 17 let zabijí ve Spojených státech každoročně střelné zbraně. Uvádí to studie amerického vládního Střediska pro výzkum chorob a prevenci (CDC), podle níž je dalších 5 800 dětí zbraněmi vážně poraněno.

Výrazně více ohroženi jsou podle statistik střelnými zbraněmi chlapci, kteří tvoří 82 procent případů úmrtí. Děti z černošských rodin mají desetkrát větší pravděpodobnost než běloši, že se stanou obětí střelné zbraně.

Oběti vražd i sebevražd

„Zranění způsobená střelnou zbraní jsou přední příčinou úmrtí amerických dětí od jednoho do 17 let věku a každoročně významně přispívají k předčasným úmrtím, chorobám či ochrnutí dětí,“ řekla vedoucí autorka studie Katherine Fowlerová z CDC, které práci označilo za dosud nejkomplexnější studii svého druhu v USA.
Více než polovina mrtvých dětí je obětí vraždy, 38 procent případů úmrtí tvoří sebevraždy, kterých za období let 2007 až 2015 přibylo o 60 procent.

Střelba na kalifornské univerzitě:

Video Střelba na kalifornské univerzitě - Reuters


Spojené státy patří k nejliberálnějším zemím co do zbraňových zákonů, což často kritizuje část politiků i veřejnosti, zpřísnění pravidel se však dlouhodobě nedaří prosadit i kvůli mocné zbraňové lobby.
Studie podotýká, že mladí Američané tvoří až 90 procent mladých oběstřelných zbraní z ekonomicky vyspělých zemí.

Rodinné masakry v Americe: Pět mrtvých při střelbě v Georgii a osm mrtvých v Ohiu:

Video Rodinné masakry v Americe: Pět mrtvých při střelbě v Georgii a osm mrtvých v Ohiu - Reuters1912 ( 21. června 2017 07:24 )

at se postřílí navzájem ti zločinci vždyt jiného neumí nic jen vraždit

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud