Běžec narazil v závodě Aljaškou na medvěda, ten ho roztrhal

Ilustrační foto  (Autor: profimedia.cz - ilustrační foto)
Autor: CTK - 
20. června 2017
06:42

Šestnáctiletý mladík nepřežil setkání s medvědem, který jej napadl při tradičním běžeckém závodě v aljašské divočině. Chlapec stihl rodině poslat zprávu o osudovém střetu, když jej však přišli zachraňovat organizátoři závodu, našli již jen bezvládné tělo. Medvěda postřelil jeden ze strážců parku, zraněné zvíře však uniklo.

Patrick Cooper z města Anchorage se v neděli účastnil tradičního běhu po místních kopcích, když jej zhruba v polovině pětikilometrové juniorské trasy překvapila divoká šelma. Ihned odeslal rodině textovou zprávu a patrně se dal na útěk, který však nestihl úspěšně dokončit. Když další běžec přinesl zprávu o jeho napadení, vyrazilo mu na pomoc několik lidí, ale bylo již pozdě. Medvěda, který se pohyboval opodál, střelil jeden ze strážců do hlavy, zvíře ovšem odběhlo a správa parku po něm pátrá.

„Lidé tu občas seběhnou z cesty a říkají, že narazili na medvěda. Někdy to nic neznamená, ale jindy je to opravdu vážné, jako v tomto případě,“ řekl podle BBC ředitel závodu Brad Precosky.

Video Medvědice z Brna zachránila mládě z ledové díry. Akci zachytily kamery. - ZOO Brno, hudba: hudebnibanka.cz / D. Todd Sorensen - Terestrial Destruction

tgbg ( 20. června 2017 11:11 )

Nebo nebýt sám!!!!

sores ( 20. června 2017 10:21 )

Pokud je někdo v oblasti kde se vyskytují medvědi, tak má sebou nosit lehkou zbraň nebo nebít sám ale vždy s někým! Snadné věci jsou pro člověka těžké,že. Tak holt riskuje smrt!!

pajato73 ( 20. června 2017 09:18 )

je to krute ale uprimne.... ja bych v takove situaci urcite nemyslela na psani sms... utikat nema smysl, medved je rychlejsi... kdyz jsem v oblasti, kde se medvedi vyskytuji, mela bych vedet, jak se chovat v pripade setkani.... udelat se velkou, mavat rukama, rvat a doufat... ale urcite ne psat sms....

snehulak ( 20. června 2017 08:49 )

Ten snímek těsně před smrtí se mu moc povedl. Navrhuji na cenu World Press Photo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud