Exploze při letu hrůzy: Airbus musel nouzově přistát kvůli obří díře v motoru

Autor: nka - 
12. června 2017
11:40

Hrůzostrašný let zažili cestující mířící z australského Sydney do čínské Šanghaje. Po necelé hodině letu se v kabině ozvala exploze a v kapotě levého motoru zela obrovská díra. Letoun se dokázal vrátit do Austrálie, kde bezpečně přistál.

Let čínských aerolinek China Eastern Airlines odstartoval po půl deváté večer.  Po pár desítkách minut letu se z levé strany letadla ozvala velká rána a kabinou se začal šířit zápach spáleniny.

Posádka zareagovala okamžitě. „Letušky začaly přemisťovat všechny cestující na pravou stranu a zatahovat okna. Všichni byli ale velice klidní,“ popsala jedna z cestujících televizi Nine News Melbourne.

„Pak nám řekli, že kvůli technickým problémům se letadlo musí vrátit do Sydney,“ řekla další. Pilot kontaktoval řídicí věž a ta letounu vyklidila přistávací dráhu pro nouzové přistání. Zkoprnělí pasažéři teprve po výstupu z letadla zjistili, jak obrovský otvor se v krytu motoru vytvořil. „Myslím, že většina z nás si předtím neuvědomila, jak velké to poškození je,“ dodala australská cestující.

V březnu zažilo nouzové přistání v Amsterdamu letadlo se židovskými poutníky. Podívejte se, jak to vypadalo na palubě:

Video Nouzové přistání: Drama na palubě boeingu - Youtube.com

Cestující strávili noc v Sydney a dnes vyletěli do Šanghaje jinými lety. Poškozené letadlo zůstalo na australském letišti, kde je čeká bezpečnostní prověrka.

Podle expertů pravděpodobně byl kryt motoru poškozený už před startem. „Je možné, že to bylo malé poškození, které při obhlídce stroje před startem nebylo vidět,“ řekl serveru ABC odborník přes leteckou techniku Jason Middleton. Dodal, že podobný incident je výjimečně vzácný. „Nikdy dříve jsem nic podobného neviděl,“ podotkl.

pohlavnenakazenajusa ( 12. června 2017 12:31 )

Kalousek a pražská kavárna. Jasná věc

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud