V Amsterodamu srazil vůz pět lidí: Šlo o terorismus?

V Amsterodamu najelo auto do lidí.
Autor: ČTK - 
10. 6. 2017
22:21

Automobil před hlavním nádražím v Amsterodamu srazil a zranil osm lidí, když s ním řidič narazil do zdi. Oznámila to místní policie. Policisté řidiče zadrželi a je vyslýchán. Podle policie nic nenasvědčuje tomu, že by incident byl teroristickým útokem.

Šest zraněných bylo převezeno do nemocnice, z toho dva jsou zraněni těžce, řekla mluvčí policie Marjolein Koeková. "Neexistuje žádný důkaz, že jde o teroristický útok," dodala.

Řidič podle policistů parkoval na zakázaném místě, a když se k němu policisté blížili, rozjel se a narazil do zdi. Auto policie prohledala a řidiče vyslýchá. Další podrobnosti o incidentu zatím nejsou známy.

Incident vyvolal okamžitou pozornost kvůli několika vážným útokům extrémistů v Evropě pomocí automobilů za poslední rok. Naposledy se takový útok stal minulý týden v Londýně.

První snímky z oblasti incidentu ukazují, že kolem železniční stanice je velké množství policistů. U nízké zdi u nádraží je mírně poškozené černé auto, napsala agentura AP.

Video V Amsterodamu vjelo auto do lidí - Twitter

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

petr1982 ( 11. června 2017 09:49 )

Myslím, že je to všem naprosto jasné. Zbourat mešity, zakázat islám, všechny imámy vyhostit, všechny muslimy kopnout do zadku a vyhostit. Neziskovky,které je sem dováží, zrušit, politiky zavřít za vlastizradu. Každý muslim = nevyzpytatelná časovaná bomba, žádný muslim do Evropy nepatří, tečka.

provokaterka ( 11. června 2017 01:30 )

Z důvodu korektnosti se něco vymyslí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa