„Jsme zděšeni.“ Psycholog pomáhal migrantovi, ten ho při terapii asi probodl

Autor: jer, ČTK - 
7. června 2017
20:05

Sedmadvacetiletý Syřan ve středu zřejmě ubodal v terapeutickém centru pro uprchlíky v západoněmeckém Saarbrückenu psychologa. Pravděpodobný pachatel, který se pokusil o útěk, byl brzy dopaden, informovala agentura DPA.

Třicetiletý psycholog pomáhal jako spolupracovník Německého Červeného kříže traumatizovaným migrantům. Syřan k němu ve středu přišel na konzultace, ale pustil se s ním do hádky a nakonec ho podle policie probodl nožem. Muž na místě podlehl těžkým zraněním.

Proč se dvojice pohádala, zatím není jasné. Údajný pachatel ještě nemohl být vyslechnut kvůli těžkým zraněním, která patrně přivodil sám sobě a kvůli nimž byl ošetřen v nemocnici.

Na místě činu byl nalezen nůž, ale zatím nebylo potvrzeno, že šlo o zbraň použitou při činu. Jisté podle vyšetřovatelů je, že nešlo o teroristický čin.

„Kolegy to velmi zasáhlo“ 

Syřan žije v Saarbrückenu a podle policie zašel dopoledne do psychologického centra pro uprchlíky v městské části Burbach. Nejasné je podle DPA i to, zda tam byl poprvé, nebo byl v péči psychologů delší dobu.

„Je to docela děsivé,“ řekl mluvčí sárské pobočky Německého Červeného kříže Martin Erbelding a dodal: „Kolegy to velmi silně zasáhlo.“

Zabitý psycholog byl součástí týmu od roku 2014 a pracoval pro psychologicky zaměřený projekt Hope, jehož cílem je podporovat psychicky otřesené lidi při jejich snaze začít nový život.

Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas utekl před demonstranty:

Video Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas utekl před demonstranty. - YouTube/volksbetrugpunktnet

„Všichni jsme zděšeni a šokováni,“ řekl předseda Německého Červeného kříže Rudolf Seiters.

Podle Erbeldinga se ještě nedá říct, jaký dopad bude mít středeční čin na budoucí práci pracovníků Červeného kříže. Podle něj existuje vždy určité riziko při práci s lidmi, kteří pocházejí ze zemí zmítaných občanskou válkou.

V Německu je středeční incident v krátké době už druhým medializovaným násilným činem ze strany uprchlíků. V sobotu zabil v bavorském azylovém centru Afghánec pětiletého chlapce z Dagestánu na kavkazském jihu Ruska a vážně zranil jeho matku. Podle ní si pachatel stěžoval na rušení klidu dětmi.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud