Případ ošetřovatelky, kterou zabil tygr v zoo: Vraždící zvíře stále žije

Autor: aba - 
1. června 2017
11:30

Ošetřovatelku Rosu King (†34) zabil v zoologické zahradě v Hamrtonu tygr. Neštěstí se stalo v pondělí, ale tygr zabiják stále žije. Podle známých mrtvé ženy by nechtěla, aby bylo zvíře utraceno.

Rosa nejspíše vešla do výběhu tygrů poté, co zvíře zaútočilo na její kolegyni. Vyplývá to ze svědectví muže, který byl v tu dobu v zoo. „Slyšel jsem ženský výkřik, jako by se stalo něco strašného. Znělo to, jako by na ni tygr zaútočil. Rosa běžela do výběhu, když slyšela, jak kolegyně křičí, a o pár chvil později se to stalo. Vydala výkřik, při kterém tuhla krev v žilách a jeden z jejích kolegů vyběhl a křičel na nás Utíkejte!“ vypráví Pete Davis o strašném zážitku.

Ačkoliv se Rosu kolegové okamžitě snažili zachránit a zvíře odlákat kyblíky plnými masa, ženu to bohužel stálo život. Zoo byla evakuována a na místo přijeli policisté. Ti nejprve tvrdili, že smrt nepovažují za „podezřelou“, teď se ale jejich přístup změnil a smrt ženy bude předmětem dalšího vyšetřování, které má objasnit, jak k tragické události došlo.

Tygr, který ošetřovatelku zabil, nebyl podle tvrzení policie uspán. Zda se o jeho usmrcení uvažuje nebo ne, ale nebylo oznámeno. Podle přátel mrtvé ošetřovatelky by si ale ona sama určitě nic takového nepřála. Podle její přítelkyně byla toho názoru, že pokud se něco takového stane, není za to zvíře zodpovědné a nemělo by být trestáno smrtí.

„Říkala mi, že jeden z jejích tygrů se na ni dívá, jako by chtěl říct – ty budeš moje další jídlo,“ tvrdí přítelkyně Rosy Tracey Eyre. Zároveň ale dodává, že tento tygr zemřel stářím v únoru letošního roku a že pro něj Rosa velice plakala. Svou práci milovala a byla si velice dobře vědoma všech nebezpečí. „V podstatě řekla, že všichni ošetřovatelé jsou si vědomi rizika.“

Na internetu rozjeli přátelé Rosy kampaň, která má zachránit život útočícího tygra. 

Podobný případ se odehrál i v zoo v Číně. Tygr tu roztrhal muže a návštěvníci zachytili všechno na video:

Video Muže v čínské zoo před zraky ženy a dítěte roztrhal tygr - Youtube

naidka ( 1. června 2017 19:55 )

Někdo porušil předpisy, ale tygr to nebyl.

Monikay ( 1. června 2017 18:42 )

Taky mně překvapuje, že k nim lezou přímo do výběhu.

yokky ( 1. června 2017 16:11 )

a proc by nezil???? co udelal spatne????nic.je to selma,ma to genech.clovek taky zabiji a ma mozek........

blash ( 1. června 2017 16:03 )

iba hlupak si moze mysliet ze sa k velkemu divemu zvieratu moze spravat ako k ludskemu detsku. tyger za to nemoze, lovit je jeho prirodzenost.

skaara ( 1. června 2017 15:50 )

A neměl být ten tygr po dobu přítomnosti ošetřovatelek k nějaké odstavné kleci ? Jinak přece nelze do tygřího výběhu jen tak lézt ani kvůli úklidu. Vždy tam musí být nějaká odstavná klec.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud