Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 8°C

Zemřel další hrdina 11. září: I jeho zabila rakovina

Autor: aba - 
30. května 2017
15:27

Ray Pfeifer jako jeden z hasičů zasahoval na místě teroristického útoku 11. září 2001. Celý týden spal na místě neštěstí v hasičském autě, aby mohl být ráno brzo na místě a začít se sutinami prohrabovat znova. A právě to mu bylo osudným. Osm let se snažil porazit rakovinu, kterou způsobilo právě jeho nasazení v postižené oblasti. Teď svůj boj prohrál.

Ray strávil dalších osm měsíců po tragickém útoku tím, že přehraboval sutiny a „hledal své přátele“. A právě práce na místě neštěstí, na tzv. ground zero, byla určena jako příčina jeho rakoviny, kterou onemocněl před osmi lety. 

Pfeifer ale nebyl jen záchranář, ale také bojovník. Výrazně napomohl k prosazení zákona Zadroga Bill, který zaručuje zdravotní péči všem, kteří byli zasaženi 11. zářím. Ať už přeživším zkázy, či kolemjdoucím a profesionálům, kteří trpí zdravotními problémy způsobenými jejich pomocí na místě katastrofy.

Za svůj podíl na přijetí tohoto zákona ho loni starosta New Yorku Bill de Blasio poctil předáním čestného klíče od města. „Dokázali jsme něco, o čem jsem si nemyslel, že bychom mohli dokázat,“ řekl tehdy sám Pfeifer.

Kongresem prošel zákon v roce 2015 a zajišťuje zdravotní péči všem postiženým útokem až do roku 2090. Podle zprávy vydané Kongresem žije v USA 33 tisíc lidí, kteří trpí nemocí nebo zraněním v důsledku teroristického útoku. 

Pfeiferově rodině kondolovali na sociální síti mimo jiné i politici či šéf newyorských hasičů. 

Video  Záběry pádu věže stále nahánějí husí kůži.  - Youtube.com
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi