„Píchám si inzulin pětkrát denně.“ Britská premiérka promluvila o cukrovce

Autor: nka - 
16. 5. 2017
09:30

Britská premiérka Theresa Mayová trpí cukrovkou a musí si několikrát denně píchat inzulin. Politička to přiznala v internetové talkshow, kde odpovídala na dotazy diváků.

„Mám diabetes prvního typu. To znamená, že kdykoliv jím, musím si píchnout inzulin, což dělám,“ řekla.

„Píchám si čtyřikrát nebo pětkrát denně. Člověk si na to zvykne. Jeho život na inzulinu závisí, takže ho začlení do své každodenní rutiny. Hlavní podle mě je, aby vám cukrovka nezabránila dělat to, co máte rádi,“ dodala. Diabetes Mayové lékaři diagnostikovali v roce 2012.

Takto o svém zdraví promluvil český prezident Miloš Zeman:

Video Miloš Zeman podrobně o svém zdraví: Proto jsem váhal, jestli kandidovat podruhé. - Blesk TV

V pořadu, který trval 45 minut a sledovalo jej na 400 tisíc lidí, se premiérka vyjádřila i k nadcházejícím předčasným volbám a brexitu. „Pokud mě zvolí, určitě si odsloužím celé volební období. Jsem si jistá, že během dvou let brexit můžeme zvládnout,“ je přesvědčena Mayová.

„Ženy, nebojte se být samy sebou“

Ženám pak vzkázala, aby se při oblékání do zaměstnání nerozpakovaly vzít si oblečení, jaké jim vyhovuje. „Samozřejmě jsou povolání, kde musíte nosit určitou uniformu. Obecně vzato se ale nebojte být samy sebou,“ poradila Britkám.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa