Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno 18°C

Máma za všech okolností: Senátorka nakojila dcerku přímo v senátu!

Autor: haj - 
10. května 2017
20:42

Holčička Alia Joy Waters je na světě teprve pár týdnů, přesto už se stala součástí politické historie v Austrálii! Jak je to možné? Stala se totiž prvním miminkem, které bylo nakojeno v senátu.

O důležitý milník se zasloužila senátorka Larissa Waters, novopečená maminka malé Alii, která se v úterý 9. května vrátila po porodu do práce. Kromě toho, že se přišla kolegům pochlubit se svým uzlíčkem štěstí, chtěla se zúčastnit důležitého hlasování.

Jenže zrovna v ten moment si její dceruška vzpomněla, že má hlad. Larissa proto neváhala a přímo na místě ji nakrmila. „Jsem tak pyšná, že moje dcera Alia je první dítě, které bylo nakojeno ve Federálním parlamentu! Potřebujeme tu více žen a rodičů,“ napsala senátorka na Twitter spolu s fotkou, na níž je «přistižena při činu».

Jak se na úžasný multitasking Larissy Waters dívají její kolegové? „Ženy už to běžně dělají v parlamentech po celém světě… Je úžasné, že je to nyní možné i v Senátu,“ uvedla politička Katy Gallagher pro Sky News. „Ženy budou mít děti i nadále, a pokud chtějí dělat svoji práci a zároveň se starat o své dítě… realita je taková, že se tomu budeme muset přizpůsobit,“ dodala.

Tento průlom umožnily změny, které iniciovala v loňském roce právě senátorka Waters. Díky tomu je nyní v pravidlech zakotveno, že se rodiče mohou na půdě parlamentu krátce postarat o své ratolesti.

V minulosti nakojila miminko během proslovu v národním parlamentu islandská poslankyně Unnur Brá Konráðsdóttir. S dítětem u prsu zvládla v klidu vysvětlit i svůj hlas ohledně nové legislativy týkající se imigrace. „Když musíš, tak musíš,“ řekla tehdy bez ostychu pro AFP.

VIDEO: Kojení podporuje už i panenka Barbie. Koupili byste ji dětem?

Video  Umělkyně vytvořila Barbie, která propaguje kojení  - Facebook/All The Little Dolls/Supermámy
Video se připravuje ...

 

 

asijo ( 11. května 2017 02:34 )

Tam mají pěkný nepořádek,když dovolí,aby si tam senátorka dovolila přinést dceru.

prochaskanamoste ( 10. května 2017 22:06 )

Je to hnus,co všechno lidi zvolí na úctyhodné posty.Jistě by se v Senátu našla vhodná místnost pro kojící ženu. Co nám ukáže příště? Teď druhotný pohlavní orgán, pak se mohou muži těšit rovnou na rodidla!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud