Clintonová se pustila do Trumpa: Příliš používá Twitter a měl by spolupracovat s Čínou

Autor: ČTK, ula - 
3. května 2017
07:21

Neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clingonová vidí za svou loňskou porážkou od Donalda Trumpa souhrn několika faktorů, mezi nimiž je například aktivita šéfa FBI Jamese Comeyho či zveřejňování hackery získaných informací serverem WikiLeaks. Clintonová to řekla v úterý na světovém ženském fóru v New Yorku, kde se rovněž pustila do kritiky některých Trumpových kroků v prezidentském úřadě.

„Kdyby byly volby 27. října, byla bych nyní vaší prezidentkou,“ řekla během rozhovoru, který s ní před plným sálem ženského fóra vedla reportérka televize CNN Christiane Amanpourová.


Narážela tím na sled pro ni nepříznivých okolností, které se promítly do kampaně těsně před volebním datem 8. listopadu. Byl to podle ní Comeyho dopis z 28. října oznamující zákonodárcům, že je stále vyšetřována v kauze používání soukromého e-mailového serveru ve funkci ministryně zahraničí. Stejně tak se podle Clintonové na její prohře podepsala skupina WikiLeaks, která zveřejňovala informace z ukradených e-mailů šéfa její kampaně Johna Podesty, které podle amerických tajných služeb odcizili ruští hackeři.

Hilary Clintonová během prezidentské kampaně:

Video Hilary Clintonová - Reuters

Clintonová: Byla jsem na cestě k vítězství

„Nebyla to dokonalá kampaň, ale byla jsem na cestě k vítězství, dokud nepřišla kombinace Comeyho dopisu a ruských WikiLeaks,“ prohlásila někdejší první dáma, kterou většina průzkumů i těsně před volbami odhadovala jako vítězku.
Clintonová neodmítla osobní odpovědnost za svou prohru, část viny však podle ní má i ruský prezident Vladimir Putin, který se podle tajných služeb snažil kampaň ovlivnit v Trumpův prospěch.

Trump příliš používá Twitter

Současného prezidenta zkritizovala za přílišné používání Twitteru či jeho přístup k řešení severokorejské krize, kde oznamuje nečekané kroky, na jejichž přípravě by podle ní měl více spolupracovat s Čínou, Japonskem či Jižní Koreou.
„Znovu se stávám aktivistkou – a součástí (hnutí) odporu,“ naznačila Clintonová, že proti Trumpovi hodlá vystupovat i v budoucnu.majdulka ( 3. května 2017 20:46 )

Paní Clintonová, kdyby v prd..i byly ryby tak by nemusely být rybníky.

flesch2z ( 3. května 2017 19:36 )

No jo, vždyť byl den čarodějnic. Zkusí pár kouzel, která nezaberou a zase na koštěti odletí domů.

andorea ( 3. května 2017 08:02 )

Trump hodně zklamal, ale tahle čarodějnice by byla stejné, ne-li větší neštěstí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud