Krátké věty, nahé fotky a málo emocí. Kdo je Trumpova žena Melanie?

Autor: ČTK - 
15. 1. 2017
11:20

Narodila se ve Slovinsku, tehdy součásti socialistické Jugoslávie, kariéru udělala jako modelka. V roce 1996 přesídlila Melania Trumpová (46) do USA, kde na jedné party potkala realitního magnáta Donalda Trumpa a stala se jeho třetí ženou. Po úspěšném Trumpově tažení v prezidentských volbách se Melania stane první dámou, jednou ze dvou, které se nenarodily v USA. V nové životní etapě se chce věnovat problematice dětí a žen.

Veřejnosti se Trumpová více představila na červencovém republikánském sjezdu, kde přednesla projev. O svém manželovi mimo jiné řekla: „Donald je báječný vůdce, který nyní bude pracovat pro vás.“ Její vystoupení ale sklidilo i kritické ohlasy zejména kvůli tomu, že se v některých pasážích nápadně podobalo projevu současné první dámy Michelle Obamové z roku 2008. Média si také povšimla, že Trumpová mluví v krátkých větách a nedokáže projevit emoce.

Svého manžela během volební kampaně plně podporovala. Bylo tomu tak i poté, co se vynořila videonahrávka z roku 2005, na níž Trump hovoří o tom, že jako slavný a bohatý může ženy beztrestně osahávat. Následně se přihlásilo několik žen, které miliardáře obvinily ze sexuálního obtěžování. Trumpová svého chotě brání, nařčení proti němu označila za lži. „Manželovi věřím, manžel je milý, je to gentleman a nikdy by nic takového neudělal,“ dodala Melania.

Ač sama imigrantka, podporuje tvrdý postup Trumpa proti nelegálním přistěhovalcům. Nedávno však Melania čelila podezření, že v 90. letech pracovala v USA jako modelka, aniž měla potřebná povolení. V roce 1995 například vznikly její nahé fotky, které v kampani vytáhl bulvární deník New York Post. Podle agenta Trumpové však vznikly bezúplatně. Melania pochybení odmítá. V každém okamžiku jsem plně dodržovala imigrační zákony této země. Tečka, napsala.

Nahotu skryla miliardová žaloba

V ostré kampani se také sama musela vypořádat s nepříjemnými momenty. Kromě nahých fotografií přinesl britský bulvární deník Daily Mail informaci (s odkazem na slovinský tisk), že si Trumpová v 90. letech přivydělávala jako placená sexuální společnice. Budoucí první dáma ale deník zažalovala a požaduje odškodnění ve výši 150 milionů dolarů (3,6 miliardy korun). Daily Mail stáhl text ze svých stránek a vyjádřil politování za vzniklou „nesprávnou interpretaci“.

Trumpová se narodila 26. dubna 1970 jako Melanija Knavsová (později si své jméno změnila na srozumitelnější Knaussová), vyrostla v pětitisícové slovinské Sevnici. Je teprve druhou americkou první dámou, která se narodila mimo Spojené státy. Její předchůdkyní byla Louisa Adamsová, manželka šestého prezidenta Johna Quincyho Adamse, který byl v úřadě v letech 1825 až 1829. Adamsová byla dcerou amerického konzula v Londýně, kde se také narodila.

Otec Trumpové pracoval jako prodejce aut, matka navrhovala dětské oblečení. Melania, která má dva sourozence, studovala na střední škole designu a fotografie v Lublani, univerzitní studia nedokončila. S modelingem začala v 16 letech, o dva roky později podepsala smlouvu s agenturou v Miláně, pracovala také v Paříži. V roce 1996 přesídlila do New Yorku. Fotila pro magazíny Harper's Bazaar, New York Magazine, Vanity Fair, Vogue či Sports Illustrated. Trvalý pobyt v USA získala v roce 2001, občanství má pak od roku 2006.

Svatba v Palm Beach

Za Trumpa se provdala v lednu 2005 v letovisku Palm Beach na Floridě, v té době spolu už žili šest let. Rok po svatbě se jim narodil dnes desetiletý syn Barron. Trump má z předchozích dvou manželství ještě čtyři další děti – s ČeškouIvanou (rozenou Zelníčkovou), s níž žil 13 let, má dva syny a dceru, s americkou herečkou a televizní moderátorkou Marlou Maplesovou pak dceru. Pro Melanii byl sňatek s extravagantním miliardářem prvním vstupem do manželství.

Trumpová hovoří pěti jazyky – kromě slovinštiny a angličtiny ovládá také francouzštinu, němčinu a srbštinu.

Doporučujeme
hanka666 ( 15. ledna 2017 19:21 )

Podle fotek je Bílý dům vybydlená pastouška.

anka ( 15. ledna 2017 19:10 )

Melanie mi je lito. Oblicej ma tak napichany botoxem, ze s pulkou nepohne. Ma penize a to je asi tak jediny co ta pani ma....

frnduskova ( 15. ledna 2017 18:07 )

 Je to kočka, to bude první dáma! 👍

eblanche ( 15. ledna 2017 17:43 )

 mně se líbí, je milá, nikam se necpe, stará se o dítě

Sittowa ( 15. ledna 2017 17:27 )

Proč nepřát Slovince co se dostala z východní Evropy až do Bílého domu?Když zde pár dobroserů fandilo čarodějnici Albright co s Clinton a Havel bombardovali Srby.Srby co se bránili rozpínavosti muslimských Albánců....Snad by dnes Trump proti Srbsku nezakročil a ty bomby by šly trošku na JZ.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud