Obamův život po prezidentování: Superluxusní dovolené a romantika s Michelle

 • Autor: Mii - 
  18. 4. 2017
  19:40

  V polovině ledna složil Donald Trump přísahu a stal se 45. prezidentem USA. Pro Baracka Obamu tak skončilo osm let ve funkci nejdůležitějšího muže světa, během kterých se musel vzdát nároků na častou dovolenou a času se svojí rodinou. Hned při první příležitosti proto po konci svého prezidentství zahájil sérii luxusních dovolených, při kterých se setkával s miliardáři a slavnými osobnostmi.

 • 1.Palm Springs

  Prakticky okamžitě poté, co Barack Obama opustil funkci prezidenta Spojených států amerických, zahájil se svojí manželkou Michelle období dovolených v kalifornském resortu Palm Springs. Dopravilo je tam vojenské letadlo. Počasí jim ovšem nepřálo a hned první den jinak slunné místo postihla bouře.

   

  Následující dny se ovšem vyjasnilo a prezidentský pár strávil chvíle odpočinku především hraním golfu. „Chceme si trochu odpočinout. Konečně se pořádně vyspíme a strávíme čas s naší rodinou,“ řekla tehdy Michelle Obamová.

   

  Pobývali v domě amerického velvyslance pro Španělsko Jamese Costose, kterého během prezidentování již čtyřikrát navštívili.

  Barack Obama si svůj čas po prezidentování užívá.Barack Obama si svůj čas po prezidentování užívá. | Profimedia.cz

 • 2.Panenské ostrovy

  Další zastávkou v sérii dovolených byly pro Obamovy Panenské ostrovy v Karibském moři. Barack s Michelle byli zahlédnuti na procházce na ostrově Necker, který vlastní britský miliardář Richard Branson, se kterým také poobědvali.

   

  Ostrov Necker je 74 akrů velká oblast, na kterém se nachází luxusní obytný resort pro 30 hostů. Kdokoli si jej může celý pronajmout a americké celebrity tak často dělají. Pobývali zde například i jihoafrický prezident Nelson Mandela nebo britská princezna Diana. Spoluzakladatel Google Larry Page se zde oženil.

   

  V závěru svého pobytu na Panenských ostrovech se Obama začal učit surfovat. To se mu zalíbilo natolik, až uspořádal s Bransonem soutěž a vše natočil.

  Barack Obama si svůj čas po prezidentování užívá.Barack Obama si svůj čas po prezidentování užívá. | reprofoto Twitter Adrew

 • 3.Kultura

  Slunění u moře Obama následně přerušil v New Yorku, kde se svojí starší dcerou Maliou navštívil na Brodwayi hru od Arthura Millera The Price. Do sálu vešli krátce po začátku a odešli ještě před rozsvícením, aby je nikdo nespatřil. Zůstat inkognito se jim ale nepodařilo, jelikož je spatřil reportér New York Times a o jejich přítomnosti začal tweetovat.

   

  „Obama se bude z prezidentství vzpamatovávat dlouho. Nezačalo to před osmi lety, ale ve skutečnosti v roce 2004, kdy kandidaturu oznámil. To je dvanáct let intenzivního stresu, politické aktivity a odpovědnosti,“ myslí si zaměstnanec Bílého domu.

  Barack Obama se svojí dcerou Maliou při návštěvě BrodwayeBarack Obama se svojí dcerou Maliou při návštěvě Brodwaye | reprofoto Twitter ABC News

 • 4.Memoáry

  Jak bylo očekáváno, Barack i Michelle budou mít minimálně několik následujících měsíců co na práci kvůli smlouvě, kterou uzavřeli s vydavatelstvím Penguin Random House. Podle ní musí napsat své paměti, informuje server Hollywood Reporter. Jakou hodnotu smlouva má, vydavatelství nezveřejnilo. Mluvilo se o 60 milionech dolarů, což by několikanásobně překonalo předchozí rekord 15 milionů dolarů u pamětí Billa Clintona.

   

  Součástí smlouvy je podmínka, že jeden milion knih bude věnován neziskové organizaci First Book, již provozuje Penguin Random House a která poskytuje knihy dětem v nouzi. Obama také plánuje významnou část svého honoráře věnovat charitě.

  Obama se setkal i se svým nástupcem Trumpem:

  Video Obamovi a Trumpovi - Blesk TV

  Barack Obama naposledy před novinářiBarack Obama naposledy před novináři | ČTK

 • 5.Brunch s Bonem

  Obama svůj čas po prezidentování tráví i setkáváním se slavnými osobnostmi. Na začátku března vyrazil společně s Michelle v New York City na brunch s frontmanem skupiny U2 Bonem. Trojice se občerstvila v soukromé restauraci na Manhattanu.

   

  „Když z restaurace odcházeli, všichni lidé si stoupli a začali jim tleskat. Barack Obama jim na oplátku zamával,“ sdělil zdroj časopisu People. Nebyla to první návštěva oblasti Obamou, v roce 2015 zde večeřel se svými dcerami Maliou a Sashou.

  Obama s Bonem jsou dobří kamarádi. Foto z roku 2011.Obama s Bonem jsou dobří kamarádi. Foto z roku 2011. | reprofoto Twitter FeMale Radio

 • 6.Golf na Havaji

  V březnu bývalý americký prezident navštívil také ostrov Havaj. Jel sem převážně za golfem poté, co se v San José setkal na jídle s vrcholovými představiteli amerických technologických firem. Tentokrát resort nenavštívil se svojí manželkou, ale se svojí sestrou.

   

  „Byl velmi přátelský a lidský,“ popisoval setkání s Obamou manažer havajské restaurace, kterou bývalý prezident navštívil. Americký stát Havaj je Obamovým rodištěm.

  Barack Obama si svůj čas po prezidentování užívá.Barack Obama si svůj čas po prezidentování užívá. | reprofoto Facebook Noi Thai Cuisine Hawaii

 • 7.Výlet jachtou

  Nejnovější dovolenou Obamy je návštěva ostrova Moorena ve francouzské Polynésii. Bývalý prezident zde byl spatřen na palubě velké jachty, jak pomocí tabletu fotí Michelle.

   

  Jedná se o plavidlo miliardáře Davida Geffena, které vedle Obamových vezlo i herce Toma Hankse nebo kytaristu Bruce Springsteena. Podle některých informací se zde nacházela také moderátorka Oprah Winfrey.

  Barack Obama si svůj čas po prezidentování užívá.Barack Obama si svůj čas po prezidentování užívá. | Profimedia.cz

  Obama si užívá svůj „důchod“.Obama si užívá svůj „důchod“. | profimedia.cz

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

1912 ( 19. dubna 2017 16:04 )

Pink ( 18. dubna 2017 20:25 )

Ještě není v Haagu?

pavel215_klafunda ( 18. dubna 2017 20:14 )

Že nezavítal mezi chudý lid, když jim tak mazel med kolem huby?

naidka ( 18. dubna 2017 19:56 )

Zpátky ke kořenům. Kóónečně má čas podívat se do pralesa.

Zobrazit celou diskusi
Další videa