Utrpení Krista na vlastní kůži. Desítka lidí se nechala ukřižovat na Filipínách

Autor: simao, ČTK - 
14. 4. 2017
18:35

Je to krvavá a drastická podívaná pro otrlé, která však láká davy lidí. Na Filipínách se na Velikonoce nechala ukřižovat desítka lidí. Sténali, křičeli, šlo ale o dobrovolné činy. Byla to docela divoká zkušenost, říkal přihlížející kanadský turista.

Ukřižování Ježíše Krista, které si křesťané připomínají na Velký pátek, nabylo tradičně nejvěrnější podobu na Filipínách. Jako každoročně se tam nejméně desítka lidí nechala přibít na kříž, hřeby jim do rukou a nohou zatloukli Filipínci převlečení do kostýmů římských vojáků.

„Modlím se za oběti, drogově závislé i drogové dealery,“ uvedl Ruben Enaje, který se na kříž nechal přibít už jedenatřicetkrát. Letos bylo prý jeho motivací zúčastnit se tohoto tradičního rituálu protidrogová válka současného prezidenta Rodriga Duterteho, při níž bylo od loňského června zabito na 8000 drogových překupníků i drogově závislých.

VIDEO: Podívaná jen pro otrlé: Na Filipínách se dobrovolníci nechali přibít na kříž.

Video Drastická podívaná: Na Filipínách se nechali lidé na Velikonoce ukřižovat. - Reuters
720p 480p 360p 240p

Krvavá show láká desítky tisíc diváků

Krvavý rituál přibíjení na kříž provádí na silně katolických Filipínách každý rok několik desítek lidí za přihlížení desetitisíců diváků, včetně zahraničních turistů.

Lidé jdou procesím a bičují se přitom do krve, propichují si různé části těla a vlečou těžké kříže. „Bylo mi jich líto, chtělo se mi brečet,“ řekla filipínská návštěvnice procesí.

Ukřižování provádí Filipínci zejména v provincii Pampanga. Někteří tak žádají o odpuštění, jiní o uzdravení či splnění dalších svých přání.

Katolická církev tento krvavý rituál neschvaluje, podle ní je to „dezinterpretace víry“. Na souostroví Filipíny přivezli katolickou víru španělští kolonizátoři v 16. století, dnes se k ní hlásí asi 80 procent ze 100 milionů obyvatel Filipín.

Doporučujeme
moiaza ( 15. dubna 2017 08:11 )

Jo, blbost má různé podoby.

kapsa72 ( 14. dubna 2017 21:02 )

Blazni vystavuji sva tela bolesti aby uctili Jezise. Nejvic by Jej uctili,kdyby se drzeli "Ziveho slova" zijic podle toho. Kaspara pode mnou nekomentuji,nalezne sve odsouzeni ve svych slovech sam..Podotykam ze me presvedceni nema nic spolecneho z cirkvi ci jakoukoli jinou virou...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa