Putinův kritik je venku z vězení. Navalnyj si odpykal trest za demonstraci

10. 4. 2017
15:10

Z moskevského vězení v pondělí vyšel opoziční předák Alexej Navalnyj odsouzený koncem března k 15 dnům za mřížemi. Do vězení šel kritik prezidenta Vladimira Putina za to, že při zatýkání na protivládní demonstraci kladl odpor policii. Novinářům oznámil Navalného propuštění jeho spolupracovník Leonid Volkov.

Policisté Navalného odvezli z demonstrace proti korupci v ruské vrcholné politice, kterou sám opoziční předák zorganizoval v Moskvě a dalších velkých ruských městech. V metropoli se na protestu sešlo několik desítek tisíc lidí, zadržena byla zhruba tisícovka z nich.

Soud Navalného kromě patnáctidenního vězení odsoudil k pokutě 20 tisíc rublů (8 700 korun) za organizování masových akcí a narušování veřejného pořádku. Podle úřadů moskevská radnice totiž protest nepovolila. Důvodem akce, která se rozšířila do zhruba 80 ruských měst, byl protest proti údajnému obohacování premiéra Dmitrije Medveděva.

Film, který natočil Navalného Fond proti korupci, obsahoval údajné důkazy o premiérově pohádkovém majetku. Premiér prý vlastní ohromné pozemky v elitních lokalitách, dvě jachty, byty v historických vilách nebo vinařství v Itálii.

Medveděv v reakci na film obvinil Navalného z pomluv vyrobených za peníze „soukromých sponzorů“, který na internetu zhlédly miliony Rusů.

Vladimir Putin má kritiků celou řadu. Podívejte se ale, co si o něm myslí prezident Miloš Zeman:

Video Zeman o Putinovi a Trumpovi: Nabízím jim Lány. - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

provokaterka ( 10. dubna 2017 17:07 )

V USA by měl do týdne autonehodu.

tomik007 ( 10. dubna 2017 16:52 )

Tak ten je jednou nohou na svobode a tou druhou v hrobe

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa