Turecko ukončilo boje na severu Sýrie: O stažení sil nemluví

Autor: ČTK, ula - 
29. 3. 2017
22:15

Turecko dokončilo svou vojenskou operaci na severu Sýrie, která byla podle Ankary cílená na ochranu tureckých hranic před teroristy. Uvedla to dnes turecká Národní bezpečnostní rada (MGK), podle níž skončila akce úspěšně. Podle agentury AFP není zcela jisté, zda a kdy se turecké jednotky budou ze sousední země stahovat.

Turecko zahájilo operaci nazvanou Štít Eufratu loni v srpnu. Pozemní jednotky podporované nálety se soustředily na boj proti radikálním islamistům z organizace Islámský stát (IS), ale zároveň i proti kurdským milicím YPG, které byly jednou z nejúspěšnějších sil v boji proti IS.

Boje v Aleppu:

Video Boje v Aleppu - Reuters
480p 360p 240p

 

Právě snaha zabránit syrským Kurdům, které Ankara rovněž označuje za teroristy, aby ovládli souvislý pás území podél syrsko-turecké hranice, byla jedním z cílů turecké intervence do válkou zmítané Sýrie. „Operace Štít Eufratu, určená k zajištění bezpečnosti našich hranic, zabránění hrozby útoků DAIŠ (IS) v naší zemi... byla úspěšně dokončena," stojí podle listu Hürriyet v prohlášení, které MGK vydala po dnešním zasedání, jemuž předsedal prezident Recep Tayyip Erdogan. Další podrobnosti Ankara nezveřejnila.

Symbol bojů v Sýrii, zkrvavená tvář malého chlapce: 

Video Symbol hrůzné války v Sýrii: Zkrvavená tvář pětiletého Umrána obletěla svět - Reuters
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa