Útočník z Londýna se zajímal o džihád. Spojku s ISIS ale policie nenašla

Autor: ČTK, deb - 
27. 3. 2017
18:53

Britská policie nenašla žádné důkazy svědčící o tom, že by útočník z Londýna Khalid Masood měl vazby na radikály z takzvaného Islámského státu (IS) nebo al-Káidy. Muž, který minulou středu u britského parlamentu zabil čtyři lidi a dalších 50 zranil, se ale zajímal o džihád, uvedla policie.

Podle ní také neexistují důkazy, že by se Masood, jenž měl pestrý trestní rejstřík, radikalizoval v roce 2003 ve vězení.

Dvaapadesátiletý Masood najel minulou středu autem do lidí na mostě přes Temži a následně pobodal u budovy parlamentu policistu, který později svým zraněním podlehl. Policie poté Masooda zastřelila. K atentátu se vzápětí přihlásil IS. Policie již dříve uvedla, že Masood patrně jednal osamoceně.

VIDEO: Podívejte se na rekonstrukci útoku v Londýně. Takhle útočník zabíjel:

Video Rekonstrukce útoku v Londýně: Takhle terorista zabíjel. - Reuters, Hudební banka, Assassinator Switch

Policie po atentátu zadržela 12 lidí kvůli podezření z přípravy teroristického útoku, ve vazbě zůstávají dvě osoby.

Video Žena skočila do Temže a přežila útok teroristy. Podívejte se na klíčový okamžik. - Reuters, Matěj Šrám, David Vaníček

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

nate ( 27. března 2017 22:56 )

Tobě internet,skrytý srabe, řvoune debilní

rippo ( 27. března 2017 22:54 )

Hnusák a prokletý ISIS

Zobrazit celou diskusi
Další videa