Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Svět obdivuje Boženu od slovenské policie: Super „hrablo“ na rozzuřený dav

Autor: dv - 
25. března 2017
14:55

Není to žádná novinka, už nejméně šest let má slovenská policie k dispozici „hrablo“ na lidi na dálkové ovládání. Superstroj se jmenuje Božena a teď zažívá renesanci své slávy. Fanoušci techniky z různých skupin na Facebooku sdílejí záběry Boženy a obdivují její schopnosti. Záběry Boženy už mají desetitisíce nových sdílení na Facebooku a svět se ptá: Co je to zač?

Božena Riot je obrněné vozidlo, díky kterému může policie bez jediného zraněného muže potlačit například rozzuřený dav na demonstraci nebo při hromadném útoku. Jak je dobře vidět na videu, má obří štít, kterým bez problému zatarasí klidně celou ulici a policisté mohou díky kamerám a monitorům mít přehled, jako by stáli před vozem.

Přehrajte si video, kde najdete Boženiny důležité technické detaily:

Video Svět obdivuje Boženu od slovenské police: Super „hrablo“ na rozzuřený dav - WAY INDUSTRIES, a.s, Blesk TV, Hudební banka

Vozidlo Boženu Riot, které vyrobila firma bývalého ministra hospodářství Ľudovíta Černáka Way Industries, používali také bezpečnostní složky v Saúdské Arábii nebo Spojených arabských emirátech.

Vozidlo se skládá ze tří hlavních částí – štít, nosič a cisterna. Vozidlo může být vybaveno i různou technikou pro potlačení narušení klidu,“ popsal Boženu Riot manažer společnosti Patrik Váňa. Kromě vodního děla lze na vozidlo připevnit i střelné zbraně na gumové projektily. 

zkzkz ( 25. března 2017 19:26 )

Sám jsi trouba,to měly na OT64

tomik007 ( 25. března 2017 17:12 )

Koupit takovych deset do Prahy ALE: - navod pouze ve slovenscine, aby to Cehuni nemohli zneuzit.

delviar ( 25. března 2017 17:06 )

Myslím si,že sa toho nikto nepos@re s tejto mašinky.Vyrába to ZŤS Krupina aj vo variante odmínovačky pre armádu. Ale vedel by som aj túto blbinu využiť-proti tým lumpom čo to tu teraz na Slovensku rozkrádajú.Chcelo by to napodobniť takú malú Pražskú defenestráciu aby sa potom ostatní zlodeji zastavili!!

flesch2z ( 25. března 2017 16:15 )

Počítají s tím, že se v EU lid vzbouří. Vypadá to tak, že jednou budeme rádi až nás zase přijdou zachraňovat Rusáci.

flesch2z ( 25. března 2017 16:12 )

Merkeloová včera vyhrožovala, že když bude chtít některá země odejít z EU, tak jí hrozí válka. Tím asi chtěla říct, že i Británii teď hrozí válka?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud