Ve Venezuele vraždil dětský gang: Nejmladšímu útočníkovi bylo 6 let

Autor: všm - 
26. března 2017
05:00

Venezuelu šokoval nedávný případ vraždy dvou členů národní gardy. Pachatelem byla totiž skupinka dětí, kdy nejmladšímu z nich bylo šest let. Šlo o členy místního gangu.

Policie kvůli vraždě seržantů Yohana Borrera a Andrese Ortize zadržela šest údajných pachatelů. Informace o nich šokovaly celou zemi. Jsou jimi totiž děti v rozmezí od šesti do patnácti let. Jde o členy lokálního gangu Los Cachorros (v překladu Štěňata).

Skupinka se dostala do potyčky se členy národní gardy poblíž jednoho z nočních barů. Vojáci si vyšli před podnik zakouřit, v tu chvíli se je jedno z dětí pokusilo okrást. Seržanti se za malým výtržníkem rozeběhli, což neměli dělat. V boční uličce si na ně totiž gang počíhal a ubodal je k smrti. Jedna z obětí zemřela na místě, druhá po převozu do nemocnice. 

Venezuela patří mezi země s největším počtem vražd na světě. Podle neziskové organizace Venezuelan Observatory of Violence group zde došlo jen za poslední rok k 28 479 násilným úmrtím. Tedy na 100 tisíc obyvatel připadá 91,8 mordů.

Venezuelu ovšem trápí i politická situace a nedostatek potravin:

Video Lidé v Caracasu stojí frontu na chleba - Blesk TV

I Česko má ovšem dětské vrahy, Elišku (†13) zabil například její tehdy 14letý spolužák:

 

 

flesch2z ( 26. března 2017 11:05 )

A co, EU a USA se opět chystá pomoct, zdá se jí, že se tam málo vraždí?

Bystrozraky ( 26. března 2017 10:12 )

Zkus spočítat kolik lidí zemřelo díky politice kapitalismu!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud