Trump prý povolil bezpilotní nálety na teroristy CIA, armáda ztratila výsadu

Autor: ČTK, val - 
14. 3. 2017
07:40

Americký prezident Donald Trump zmocnil Ústřední zpravodajskou službu (CIA) k provádění náletů bezpilotních strojů na podezřelé z terorismu. V noci na úterý o tom informoval list The Wall Street Journal s tím, že prezidentův krok povede k nové řevnivosti mezi armádou USA a CIA o rozdělení úloh. Bývalý prezident Barack Obama pravomoci tajné služby v této věci omezil a právo podnikat útoky přisoudil armádě. Pentagon a ani CIA zprávu deníku nekomentovaly.

The Wall Street Journal Trumpovo nařízení, které dosud nebylo veřejně oznámeno a o kterém se dosud nevědělo, označil za jasný odklon od dosavadního přístupu v duchu spolupráce. Obama jako standard určil postup, kdy CIA využívala své bezpilotní letouny a další zpravodajské zdroje k určení místa pobytu radikálů, samotný útok pak provedla armáda.

Zmíněné zmocnění armády k náletům mělo zvýšit transparentnost a odpovědnost. CIA, která jedná pod zpravodajským krytím, například nemusela zveřejňovat bilanci zabitých teroristů a civilistů, naopak armáda je nucena většinu informací volně poskytnout.

Trump po nástupu do funkce opakovaně hovořil o tom, že tažení proti teroristům a obzvláště proti radikálnímu hnutí Islámský stát (ISIS) bude jednou z jeho priorit.

Prezident Miloš Zeman v neděli oznámil, že nabídne Trumpovi s Putinem jako místo společného setkání Prahu. Přidá i Lány:

Video Zeman o Putinovi a Trumpovi: Nabízím jim Lány. - Blesk TV

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

1912 ( 14. března 2017 12:10 )

dobře udělal pokud by to byla pravda zločinců mají dost i teroristů ta zločinecká US !!

ppdv ( 14. března 2017 10:11 )

Trump prý povolil bezpilotní nálety na teroristy CIA...Opravdu povedený nadpis článku ,chudáci teroristi z CIA aby se teď báli náletů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa